24.02.2023 15:36 0 MW/KPP w Tczewie

Okradł lokomotywy na 130 tys.zł. Grozi mu do 15 lat odsiadki

Fot. KPP w Tczewie

39-latek od kilku miesięcy okradał lokomotywyw z różnych metalowych części. Do czasu zatrzymania go przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. Swoim działaniem spowodował straty na ponad 130 tys. zł. Ci przedstawili mu zarzuty kradzieży z włamaniem. Teraz grozi mu za to do 15 lat więzienia.

Kryminalni zajmujący się sprawą kradzieży stalowych i miedzianych elementów z lokomotyw, stojących na torach ustalili tożsamość osoby mogącej mieć związek z tym przestępstwem- opowiedziała o zdarzeniu st.post. Katarzyna Ożóg z KPP w Tczewie. — Wczoraj 39-latek z powiatu tczewskiego został przesłuchany. Typowania policjantów okazały się trafne.

Mężczyzna przyznał się, że do winy i to, że to on stał za kradzieżami z włamaniem na terenie kolejowym, które wydarzyły się na przełomie kilku ostatnich miesięcy.

Na liście skradzionych przez 39-latka rzeczy znajdziemy: kable wysokiego napięcia, miedziane uzbrojenia transformatora i inne stalowe elementy, które znalazł w lokomotywie.

Straty zostały oszacowane na blisko 130 tysięcy.

Podejrzany usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. Ze względu na to, że był już wcześniej skazany za podobne przestępstwo, grozi mu nawet 15 lat więzienia- dodała na koniec starsza posterunkowa.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...