18.02.2023 12:00 0 MW/KP PSP Tczew

46 zdarzenia, a wśród nich połamane drzewa, zerwane dachy. Jest też jedna osoba ranna

Fot. MW

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Tczewie, jak dotąd odnotowali 46 zdarzenia związane z usuwaniem połamanych gałęzi, przewróconych drzew. Przed w Tczewie godz. 4 na ul 30- Stycznia doszło do wypadku, samochód z 5-cio osobową rodziną uderzył w drzewo. Jedna osoba została ranna.

Od wczoraj(17.02) od godz. 20.00 do chwili obecnej KP PSP w Tczewie odnotowała 46 zdarzeniazwiązane z likwidacją skutków silnych wiatrów- mówi kpt. Michał Myrda, oficer prasowy KP PSP w Tczewie. — W głównej mierze zdarzenia dotyczyły przewróconych drzew, połamanych konarów czy też poderwanych przez wiatr elementów pokrycia dachów.

Przed godz. 4.00 w Tczewie na ulicy 30 Stycznia doszło do wypadku. Samochód osobowy uderzył w drzewo, w wyniku jedna osoba została ranna i przetransportowana do szpitala.

Zdarzenia związane z silnym wiatrem cały czas wpływają do stanowiska kierowania. Ponadto zastęp z JRG w Tczewie uczestniczył w gaszeniu pożaru budynku mieszkalnego wielorodzinnego w Sopocie, do którego doszło przed północą. W gaszeniu tego pożaru uczestniczyło 18 zastępów.

Strażacy proszą o rozwagę, gdyż utrzymujący się wiatr nadal stanowi zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...