10.02.2023 05:30 0 MW/KPP w Tczewie

Trzymiesięczny areszt dla dwóch Gdańszczan. Odpowiedzą za kradzież z włamaniem i narkotyki

Fot. KPP w Tczewie

Do 10 lat grozi zatrzymanym za kradzież z włamaniem mężczyznom wieumu 42-i 48 lat. Młodszy odpowie też za posiadanie znacznej ilości narkotyku. Sąd zadecydował o trzymiesięcznym areszcie dla obu Panów. Sprawa jest rozwojowa.

Do włamania doszło do w jednym z budynków w powiecie tczewskim.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie przeanalizowali wszystkie informacje w związku z tym przestępstwem-powiedziała st.post. Katarzyna Ożóg, z KPP w Tczewie. — Po zebraniu materiału dowodowego operacyjni ustalili, że związek z tym zdarzeniem mają dwaj mieszkańcy Gdańska.

6 lutego mundurowi zatrzymali 48 i 42-latka, a następnie przewieźli ich do policyjnego aresztu.

Fot. KPP w Tczewie

W zatrzymaniu policjantów z tczewskiej komendy wsparli policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku oraz z Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim. W miejscu, gdzie przebywali mężczyźni funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli szereg przedmiotów, takich jak: zegarki i biżuterię, które mogą pochodzić z przestępstw.

To nie wszystko, bo młodszy z nich miał przy sobie znaczne ilości marihuany.

Na poczet przyszłych kar kryminalni zabezpieczyli od zatrzymanych mężczyzn 10 tys.zł oraz samochód. Na podstawie zebranych przez policjantów dowodów, prokurator ogłosił mężczyznom zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi im do 10 lat więzienia- dodała funkcjonariuszka.

42-latek odpowie też za posiadania znacznych ilości środków odurzających. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje kare od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Ponadto sąd na wniosek prokuratora zdecydował o tymczasowym aresztowaniu obu mężczyzn na 3 miesiące. Sprawa mieszkańców Gdańska ma charakter rozwojowy.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...