30.01.2023 13:00 0 MW/KPP w Starogardzie Gdańskim

300 gramów metaamfetaminy znalezione w kieszeni 38-latka

Fot. KPP w Starogardzie Gdańskim

Starogardzcy policjanci zatrzymali 38-latka podejrzewanego o posiadanie narkotyków. Mieszkaniec Kociewia miał je ukryte w kieszeni kurtki. Teraz mężczyzna usłyszał zarzuty wprowadzania do obrotu znacznej ilości zakazanych środków odurzających w Polsce. Grozi mu za to od 2 do 12 lat.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim otrzymali zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który zachowywał się agresywnie wobec swojej partnerki. Funkcjonariusze od ruszyli na na pomoc kobiecie. Na miejscu awanturujacy się 38-latek unikał kontaktu wzrokowego z mundurowymi. Ponadto był silnie pobudzony i wystawał mu z kurtki czarny worek.

Gdy policjanci chcieli sprawdzić, jaka jest jego zawartość, mężczyzna wyjął pakunek z kieszeni i odrzucił go w stronę pobliskiej ulicy- powiedział asp.sztab. Marcin Kunka, oficer prasowy KPP w Starogardzie Gdańskim. — Wówczas okazało się, że 38-latek posiadał przy sobie ponad 300 gramów białego proszku. Policyjny tester wykazał, że była to metaamfetamina.

Mieszkaniec Kociewia został zatrzymany i doprowadzony do miejscowej komendy, gdzie spędził noc w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Śledczy przedstawili mu zarzut dotyczący wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków psychotropowych. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie. Za popełnienie tego przestępstwa Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...