27.01.2023 13:53 0 MW

Nielegalne automaty w powiecie tczewskim

Fot. KPP w Tczewie

Siedem nielegalnie działających automatów do gier znajdowało się w jednej z miejscowości w powiatu tczewskiego. Funkcjonariusze służby celno-skarbowej w Kwidzynie wraz z tczewskimi policjantami po kontroli miejsca z automatami do gier, zatrzymali właściciela maszyn. Za organizowanie gier hazardowych poza grzywną grozi również kara do trzech lat więzienia.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej w Kwidzynie kontrolują punkty z automatami do gier hazardowych. Kontrole prowadzone są pod kątem ich legalności- powiedziała st.post. Katarzyna Ożóg, z KPP w Tczewie.

Mundurowi odkryli w jednej z miejscowości na terenie powiatu tczewskiego nielegalne maszyny do gier. Maszyny były włączone, gotowe do użycia. Stróże prawa na miejscu przesłuchali właściciela. Dalsze postępowanie prowadzi już izba skarbowo-celna. Na poczet przyszłych kar funkcjonariusze zabezpieczyli gotówkę.

W takim przypadku za naruszenie przepisów karno-skarbowych grozi kara grzywny, a nawet kara pozbawienia wolności- przypomina policjantka.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...