27.01.2023 07:58 0 Artykuł sponsorowany Artykuł sponsorowany

Lechia Gdańsk w walce o utrzymanie?

Artykuł sponsorowany

Piłkarze Lechii Gdańsk w poprzednim sezonie zakończyli ligowe zmagania na 4. miejscu w tabeli. Biało-Zieloni w obecnej kampanii niczym jednak nie przypominają tamtego zespołu. Gdańszczanie mają spore problemy, na co wskazuje ich sytuacja w ligowej tabeli, a także przewidywania zakładów bukmacherskich. Przed rozpoczęciem rundy wiosennej większość kibiców tego zespołu zadaje sobie pytanie – czy Lechii uda się utrzymać?

Przygotowania do rundy wiosennej

Lechia Gdańsk podczas zimowych przygotowań rozegrała 4 mecze kontrolne. Biało-Zieloni zaliczyli w tym czasie zwycięstwo z Cartusią Kartuzy, a także 3 porażki z zagranicznymi przeciwnikami. Obserwatorzy, którzy oglądali tę rywalizację, wskazują, że dyspozycja tego zespołu jest daleka od idealnej. Nic więc dziwnego, że zakłady bukmacherskie spodziewają się walki tego zespołu utrzymania. Lechia po pierwszej części rozgrywek ma na koncie 17 wywalczonych punktów w 17 rozegranych meczach. Negatywną statystyką z udziałem tego zespołu jest bez wątpienia liczba straconych bramek. Gdańszczanie na ten moment mają najgorszą defensywę w całych rozgrywkach.

Lechia była o włos, aby zakończyć zmagania w pierwszej części sezonu w strefie spadkowej. Ostatecznie uratowała ją wygrana przed własną publicznością w meczu z Górnikiem Zabrze, który był rozegrany na śniegu. Czy Biało-Zielonym uda się rozpocząć zmagania od zwycięstwa z Wisłą Płock?

Wisła Płock

Pierwszym rywalem zespołu z Gdańska będzie Wisła Płock. Nafciarze bez problemu zwyciężyli podczas rywalizacji tych drużyn w rundzie jesiennej. Lechia musi się w tym meczu zaprezentować o wiele lepiej, jeśli marzy o wywalczeniu co najmniej jednego punktu.

Wisła Płock aktualnie plasuje się na 5. miejscu w tabeli. Nafciarze wywalczyli 28 ligowych punktów i mają tylko 4 oczka straty do wicelidera. Warto zwrócić uwagę, że to spotkanie będzie prawdziwym sprawdzianem możliwości w grze defensywnej Lechii Gdańsk. Wisła Płock jest bowiem drużyną, która po pierwszej części sezonu zdobyła najwięcej bramek zaraz po Rakowie Częstochowa. Co ciekawe, zakłady bukmacherskie w tej rywalizacji wskazują, że Gdańszczanie mają większe szanse na wygraną.

Lechia Gdańsk zwycięży?

Zakłady sportowe faworyzują Lechię Gdańsk, jednak typowanie wygranej tego zespołu byłoby bardzo ryzykownym rozwiązaniem. Analizując dyspozycję obu tych drużyn w pierwszej części sezonu, a także statystyki z meczów bezpośrednich, wydaje nam się, że lepszą opcją będzie tutaj pójście w linie zdobytych bramek. Lechia Gdańsk ma najgorszą defensywę na boiskach Ekstraklasy, natomiast Wisła Płock plasuje się na 2. miejscu w klasyfikacji zdobytych goli. Zakłady bukmacherskie proponują naprawdę interesujący kurs za poniżej 2,5 gola w tym spotkaniu, a biorąc pod uwagę fakt, że 5 ostatnich meczów w Gdańsku pomiędzy tymi ekipami zakończyło się takim wynikiem – może być to końcowe rozwiązanie tego meczu.

Więcej na temat lokalnego sportu.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95


Czytaj również: