26.01.2023 13:25 0 MW

Mieszkaniec Trójmiasta ukradł akumulatory psując elektryczne hulajnogi

Fot. KPP w Starogardzie Gdańskim

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim zatrzymali 27-latka, który okradał hulajnogi elektryczne. Przez to działanie 8 jednośladów uległo zniszczeniu. W sumie straty oszacowano na 18 tys. zł. Mężczyzna usłyszał zarzuty i teraz odpowie za to przed sądem.

Proceder z kradzieżą akumulatorów ze stojących na mieście hulajnóg trwał już jakiś czas. Zaalarmowani tym faktem munduro2i sprawdzili lokalny monitoring. Dzięki wielu działaniom wyjaśniającym okoliczności zdarzenia stróże prawa wytypowali sprawcę. Omazal się nim być 27-latek z Trójmiasta. Mężczyzna ten był wcześniej pracownikiem jednej z firm obsługujących miejskie hulajnogi.

Mężczyzna został zatrzymany w miejscu zamieszkania i był zaskoczony wizytą policjantów- powiedział asp.sztab Marcin Kunka, oficer prasowy KPP w Starogardzie Gdańskim. — Podczas przeszukania funkcjonariusze odzyskali część skradzionych przedmiotów. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie zatrzymanemu 8 zarzutów dotyczących kradzieży akumulatorów i nadajników GPS.

Łączne straty spowodowane tymi kradzieżami wyniosły ponad 18 tys. zł, a uszkodzone w ten sposób hulajnogi stawały się bezużyteczne.

Wkrótce 27-latek przed sądem będzie odpowiadał za popełnione przestępstwo. Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę nawet 5 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...