23.01.2023 20:53 0 MW

59-latek przewoził ponad 1 kg narkotyku. Grozi mu za to do 10 lat więzienia

Fot. Printerest

Pewien 59-latek jadący drogą krajową nr 91 został zatrzymany do kontroli policyjnej. Jego zdenerwowanie wzbudziło podejrzenie funkcjonariuszy i ci postanowili przeszukać zarówno go, jak i samochód. Okazało się, że mężczyzna przewoził autem ponad 1 kg narkotyku zwanego 2C-B lub Tusi. Grozi mu za to do 10 lat więzienia. Obecnie został zatrzymany na 3 miesiące w areszcie.

Podczas jednej z kontroli drogowej na drodze krajowej nr 91, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu w Nowych Marzach zatrzymali kierowcę. 59-latek mimo, że nie później żadnego wykroczenia był bardzo nerwowy. Nie potrafił wyjaśnić stróżom prawa skąd, ani dokąd jedzie.

Podczas sprawdzania pojazdu okazało się, że pod fotelem pasażera przewozi worek z podejrzanymi „kryształkami”- powiedziała kom. JoannaTarkowska, oficer prasowy KPP w Świeciu. — *Przeprowadzone badania laboratoryjne potwierdziły, że jest to 2C-B(działa podobnie jak kokaina). Mundurowi zabezpieczyli kilogram tej psychoaktywnej substancji.

Fot. KPP w Świeciu

Dwa dni po zatrzymaniu go, policjanci przesłuchali mężczyznę i doprowadzili do prokuratury. Tam też usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków.

Na wniosek policjantów oraz prokuratora sąd aresztował go tymczasowo na 3 miesiące- podsumowała rzecznik prasowy.

Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...