22.01.2023 19:44 0 MW

Drabina na 90-lecie OSP w Pinczynie. Brakuje niewiele. Dołożysz się?

Fot. OSP Pinczyn

Kiedy potrzeba są zawsze gotowi do pomocy. Teraz nasi druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Pinczynie mają marzenie, by jeszcze lepiej służyć ludziom. Do tego potrzebna jest im drabina mechaniczna na podwoziu samochodowym. Jej koszt to 110 tys. zł, z czego uzbierali już prawie 100 tys.zł. Dorzućmy po kilka złotych i wspólnie osiągnijmy cel. W końcu chodzi o nasze bezpieczeństwo.

Po co drabina mechaniczna małej jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej?

Ponieważ jak sami strażacy przyznają, najbliższa drabina znajduje się ok 30 km od naszej jednostki- przyznaje jeden ze strażaków. Natomiast najbliższe samochód mogący prowadzić działania na wysokości znajduje się w odległym o 16 km Starogardzie Gdańskim.*

Ponadto przyznają, że przecież przy akcjach najważniejszy jest czas, a sprzęt ma być zabezpieczeniem nie tylko dla gminy Zblewo, ale też dla części zachodniej i północno-zachodniej części powiatu starogardzkiego.

A, że na nich zawsze można polegać, to pokazują na wykresie z 2022 roku. Widzimy na nim do jakich przypadków byli wezwani i ile razy wyjeżdżali ratować komuś życie.

Fot. OSP Pinczyn

Minimalny koszt takiego pojazdu to ponad 110 tys.zł.

Uzbieraliśmy już znaczną kwotę, jednak bez Państwa pomocy nie uda nam się osiągnąć celu i zapewnić bezpieczeństwa osobom przebywającym na terenie działania- przyznają strażacy.

2023 rok to też jubileusz jednostki i to nie byle jaki, bo ta obchodzi już 90-cie działalności.

Pieniądze można wpłacać na stronie www.zrzutka.pl

Porządny i potrzebny sprzęt w prężnie działającej jednostce jest gwarancją Twojego bezpieczeństwa.

Dobro wraca! Dzięki, że jesteś z nami- pozdrawiają druhowie z OSP Pinczyn


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...