22.01.2023 13:52 0 MW

Mieszkaniec Świecia zatrzymany. Ukrył się pod łóżkiem

Fot. KPP w Świeciu

Znaleźli go. Dokładnie policjanci komórki ds. poszukiwawczych komendy w Świeciu zatrzymali 28-latka poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna przebywał w jednej z bydgoskich kamień. Sprytny Świecianin ukrył się pod łóżkiem. Teraz najbliższe 1,5 roku spędzi w areszcie.

Początek sprawy sięga 2021 roku, kiedy to do Komendy Powiatowej Policji w Świeciu wpłynął list gończy za mieszkańcem powiatu świeckiego.

Został wydany przez Sąd Rejonowy w Bydgoszczy, w celu doprowadzenia go do zakładu karnego, aby odbył zasądzoną wcześniej karę pozbawienia wolności- powiedziała kom. Joanna Tarkowska. — Mężczyzna miał na swoim koncie m.in. znieważenie funkcjonariusza publicznego, oszustwo oraz naruszenie miru domowego.

Sprawę przejęli mundurowi z komórki zajmującej się poszukiwaniem osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości poza powiatem świeckim.

Poświęcony czas na analizę jego miejsca pobytu opłacił się.

Stróże prawa namierzyli mieszkańca pow. świeckiego w Bydgoszczy. 28-latek ukrywał się w mieszkaniu kolegi. Jednak do końca nie chciał się dać schwytać i poddać karze. Wpadł na pomysł by ukryć się pod łóżkiem, w pokoju ze szczelnie zaklejonymi oknami.

Na nic to się jednak zdało. W konsekwencji jeszcze w dniu zatrzymania trafił do aresztu, gdzie spędzi najbliższe 1,5 roku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...