19.01.2023 14:20 0 MW/KPP w Starogardzie Gdańskim

16 i 30- latek zatrzymani. Policjanci znaleźli przy nich 230 gramów narkotyków

Fot. KPP w Starogardzie Gdańskim

To był strzał w '10'. Funkcjonariusze podczas sprawdzania adresów, w których mogą przebywać osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości, natknęli się na dwóch mężczyzn. Jak się okazało funkcjonariusze znaleźli w ich mieszkaniu i przy nich narkotyki o łącznej wadze 230 gramów. Teraz grozi im za to od 2 do 12 lat.

Policjanci z referatu patrolowo-interwencyjnego starogardzkiej komendy, którzy realizowali czynności poszukiwawcze za osobami ukrywającymi się przed wymiarem sprawiedliwości, zapukali wczoraj do drzwi jednego z mieszkań- opowiedział o zatrzymaniu mężczyzn asp.sztab Marcin Kunka, oficer prasowy KPP w Starogardzie Gdańskim. — Wewnątrz przebywało dwóch mężczyzn w wieku 16 i 30 lat, którzy na widok mundurowych zaczęli okazywać wyraźne oznaki zdenerwowania.

W trakcie oględzin mieszkania funkcjonariusze znaleźliw pokoju na komodzie tzw. lufkę do palenia marihuany. Dzięki znalezisku mundurowi postanowili przeszukać całe mieszkanie, w którym znaleźli w łóżku pod kołdrą kosmetyczkę. Wewnątrz niej znajdowały się różne substancje zapakowane w woreczku strunowym i foli aluminiowej. Stróże prawa za pomocą testeru narkotykowego sprawdzili znalezisko i okazało się, że są to: amfetamina, haszysz i klefedron. Policjanci zabezpieczyli również precyzyjną wagę elektroniczną, którą znaleźli w szufladzie komody.

Co więcej, podczas przeprowadzonej kontroli osobistej okazało się, że w tak zwanej nerce, którą posiadał przebywający w mieszkaniu 16-latek, znajdują się kolejne środki odurzające. W wyniku przeprowadzonej interwencji mundurowi zabezpieczyli ponad 230 gramów środków odurzających oraz zatrzymali obu mężczyzn- podsumowuje akcje rzecznik.

Izba dziecka i areszt

16-latek z racji wieku trafił do policyjnej izby dziecka I odpowie teraz przed sądem rodzinnym za posiadanie środków odurzających. Natomiast jego starszy kolega został doprowadzony do starogardzkiej komendy. Mieszkaniec Kociewia usłyszał zarzuty dotyczące posiadania wprowadzania do obrotu znacznej ilości zakazanych w Polsce środków.

Za popełnienie tego przestępstwa Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii przewiduje karę od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...