17.01.2023 08:18 0 MW

Okradł lodowisko, altanę, sklep i piwnice. 20-latek został zatrzymany

Fot. KPP w Tczewie

10 lat grozi 20-latkowi, któremu postawiono zarzuty kradzieży z włamaniem. Mężczyzna włamał się m.in. do pomieszczenia dla obsługi lodowiska. W sumie straty oszacowano na kwotę 8 tysięcy złotych.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie w wyniku przeprowadzonego śledztwa wytypowali sprawcę włamań do kontenera służącego do obsługi lodowiska.

Jak ustalili policjanci, 7 stycznia br. mężczyzna włamał się pomieszczenia przez wypchnięcie okna, a następnie ukradł gotówkę i telefon o łącznej wartości blisko 3 tysięcy złotych- przekazała st.post Katarzyna Ożóg, z KPP w Tczewie. — Kilka dni później podejrzany ponownie włamał się do kontenera, lecz niczego nie ukradł. Kryminalni, analizując zdobyte informacje, ustalili, że zatrzymany mieszkaniec Tczewa jest odpowiedzialny za szereg innych przestępstw.

To nie jedyne przestępstwa 20-latka. Ten przyznał się stróżom prawa do dokonania z niezabezpieczonej altany kradzieży pierścionka i telefonu komórkowego. Poza tym na początku stycznia tego roju zniszczył drzwi od piwnicy jednego z budynków mieszkalnych, powodując straty na kwotę 2 tys.zł. Ma na swoim koncie też kradzież perfum z drogerii oraz kradzież 6 butelek whisky o pojemności 1,5 l. Łącznie straty poszkodowani oszacowali na 8 tys.zł.

Śledczy przedstawili tczewianinowi łącznie 6 zarzutów dotyczących kradzieży, kradzieży z włamaniem, a także zniszczenia mienia. Za te przestępstwa grozi mężczyźnie do 10 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...