11.01.2023 12:00 0 MW/UM Starogard Gdański

Zakład Usług Komunalnych w Glinczu wybuduje kanalizację w Stadzie Ogierów

Fot. UM w Starogardzie Gdańskim

To już pewne. Przetarg na budowę kanalizacji sanitarnej od oczyszczalni ścieków do Stada Ogierów wygrał Zakład Usług Komunalnych z Glincza. Umowa między stronami została podpisana. Termin zakończenia budowy planowany jest na 1 kwartał 2024 roku.

Jak podaje Urząd Miasta w Starogardzie Gdańskim do przetargu na wykonanie kanalizacji stanęło 9 firm. Spośród nich najniższą cenę zadeklarował Zakład Usług Komunalnych spółka z.o o. Z Glincza. 5 stycznia doszło do podpisania umowy pomiędzy prezesem spółki Marcinem Wyłudą a prezydentem Januszem Stankowiakiem.

– Jeśli tylko aura pozwoli, prace rozpoczniemy w styczniu. Budowę kanalizacji zaczniemy od oczyszczalni ścieków, poprowadzimy ją pod Wierzycą przez działki do zabudowań w Stadzie Ogierów. Na realizację umowy mamy 14 miesięcy od daty podpisania umowy, ale będziemy starali się zakończyć ją jak najszybciej. Mamy już doświadczenie. To nasza trzecia inwestycja w Starogardzie Gdańskim – powiedział prezes.

Cel i zakres robót

Celem tej budowy jest doprowadzenie kanalizacji sanitarnej do oddalonego od centrum Starogardu Gdańskiego osiedla mieszkalnego przy Stadzie Ogierów- powiedziała Magdalena Dalecka, rzecznik prasowy UM w Starogardzie Gdańskim. — Ma umożliwić użytkownikom tamtych terenów odprowadzenie ścieków do oczyszczalni ścieków w Starogardzie Gdańskim. Obecnie mieszkańcy odprowadzają ścieki do starych zbiorników bezodpływowych, a stan niektórych z nich jest bardzo zły. Zatem budowa nowej kanalizacji sanitarnej poprawi ich jakość życia. Co więcej pozytywnie wpłynie na ochronę środowiska.

Spółka wybuduje trzy przepompownie ścieków i kolektor kanalizacji sanitarnej tak, by ścieki z dzięki któremu ścieki z obszarów okalających tzw. Stado Ogierów i terenu samego Stada zostały odprowadzane do oczyszczalni ścieków.

Koszt inwestycji to ok. 3 mln zł, z czego blisko 2 mln zł pochodzą z Proframu Inwestycji Strategicznych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...