09.01.2023 00:22 0 MW

Mężczyźni ukradli przęsła. Teraz grozi im za to 7,5 roku więzienia w warunkach recydywy

Fot. KPP w Tczewie

Tczewscy policjanci zostali zobowiązania do zatrzymania mężczyzn w wieku 32 i 39 lat. Powodem była dokonana przez nich kradzież przęseł metalowych z terenu jednej z tczewskich firm. Straty oszacowano na 1200 zł. Policjanci odzyskali skradzione elementy ogrodzenia. Teraz mężczyznom grozi kara do 7,5 roku więzienia. Odpowiedzą za to przestępstwo w warunkach recydywy.

Tczewscy mundurowi codziennie walczą z przestępczością dokonywaną na terenie powiatu tczewskiego. Tak było też tym razem. Podczas swojej pracy ustalili tożsamość ludzi mogących mieć związek z kradzieżą 5 przęseł. Zostały one ukradzione z jednej z tczewskich firm. Przedmioty zostały wycenione na 1200 zł.

Wczoraj funkcjonariusze zatrzymali i przewieźli do jednostki policji dwóch mężczyzn w wieku 32 i 39 lat- powiedziała st.post. Katarzyna Ożóg, z KPP w Tczewie. — W rozmowie z policjantami mężczyźni przyznali, że 23 grudnia ub. r. rozebrali ogrodzenie jednej z firm w Tczewie, a następnie sprzedali. Kryminalni odzyskali wszystkie ukradzione elementy ogrodzenia.

Mężczyźni na podstawie zgromadzonych dowodów mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży w warunkach recydywy. Obaj byli znani policjantom z podobnych kradzieży, dlatego grozi im do 7.5 roku więzienia. O dalszym losie mieszkańców powiatu tczewskiego zadecyduje sąd.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...