07.01.2023 18:29 0 MW

Gniewski UTW z nagrodą 'Senior w Ruchu'

Fot. UMiG Gniew

Stowarzyszenie Gniewski Uniwersytet Trzeciego Wieku zdobyło wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "Senior w Ruchu" w kategorii Sportowa Seniorska Organizacja Roku. Konkurs został zorganizowany przez Stowarzyszenie MANKO-Głos Seniora. Gratulujemy.

W gali wzięło udział ponad 120 osób, a do konkursu zgłosiło się ponad 80 kandydatów z 50 gmini z 10 województw.

Warto podkreślić, że gniewscy seniorzy biorą udział w organizowanych w powiecie tczewskim Senioriadach, gdzie zajmują czołowe miejsca. Wśród nich są też byli nauczyciele w-fu. Ponadto czynienia promują miasto poprzez sport i rekreacja. Licznie organizowane przez nich wycieczki rowerowe, chodzenie na 'kijki' i itp. pokazują, że można być sprawnym jeszcze na emeryturze.

Czym jest ogólnopolska kampania społeczna 'Senior w Ruchu'?

Celem kampanii społecznej Senior w Ruchu jest zwiększenie aktywności fizycznej seniorówi ich wiedzy na temat wpływu sportu i aktywności na zdrowie- piszą na swojej stronie organizatorzy. — W ramach projektu współfinansowanego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, planujemy organizacje sportowej kampanii proseniorskiej, w tym sportowych zawodów, warsztatów oraz eventów dla seniorów. Kampania zakłada m.in. przeprowadzenie 12 międzypokoleniowych Marszów po Zdrowie z Głosem Seniora, które odbędą się w 12 miejscowościach w Polsce (w tym 5 w woj. świętokrzyskim).

Ponadto organizacja kampanii, jak również marszów ma na celu integracje międzypokoleniową, zapewnienie wspólnej aktywności dla dzieci, młodzieży i seniorów, a także zwiększenie świadomości uczestników na temat profilaktyki zdrowotnej, zdrowego stylu życia oraz patriotyzmu.

Konkurs został podzielony na następujące kategorie:

Sportowy Samorząd 60+ Roku, Sportowa Organizacja Seniorska Roku, Senior-Sportowiec Roku, Sportowy Event Seniorski Roku.

Naszym gniewskim seniorom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

            


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...