07.12.2022 15:33 0 MW/UM w Tczewie

Krzysztof Małkiewicz zwycięzcą konkursu fotograficznego 'Cztery pory roku w Tczewie''

Fot. K. Małkiewicz

Zakończyła się dziewiąta edycja konkursu fotograficznego "Cztery pory roku w Tczewie". Zwycięskie wyróżnione zdjęcia trafiły do miejskiego kalendarza. Zdjęcie roku zrobił Krzysztof Małkiewicz zdobywając 1500 zł i pierwszą nagrodę.

Do konkursu zgłosiło się 26 amatorów fotografii. Ich prace oceniali: Alicja Gajewska, dyrektor Fabryki Sztuk, Tomasz Hildebrandt, dyrektor CKiS, Krzysztof Korda, dyrektor MBP oraz Sławomir Gawroński, fotografik. To oni wyłonili laureatów, wybrali zdjęcia do kalendarza i zdecydowali o wysokości nagród. Pula nagród wyniosła 4 tys. zł.

Fot. A. Łobocki

Szkoda, że rok ma tylko 12 miesięcy, bo mnóstwo ciekawych zdjęć trafiło na tegoroczny konkurs fotograficzny „Cztery pory roku w Tczewie. Kalendarz 2023”. Jego poziom z roku na rok rośnie. Gratuluję wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu. Cieszę się, że wciąż poszukujecie w Tczewie miejsc niezwykłych, nieoczywistych i zarazem pięknych. Zapraszam do kolejnej edycji konkursu – powiedział Mirosław Pobłocki, prezydent Tczewa.

Fot. UM w Tczewie

Zwycięzcami tegorocznej edycji są:

Krzysztof Małkiewicz – I nagroda (styczeń) 1500 zł,

Maciej Kulla – II nagroda (sierpień) 1000 zł,

Fot. M. Kulla

Artur Łobocki – III nagroda (luty) 500 zł.

Fot. A. Łobodzki

Wyróżnienia (po 250 zł) otrzymały wszystkie pozostałe osoby, których zdjęcia znalazły się w kalendarzu:

Anna Krzyżanowska, Jacek Cherek, Aleksandra Turzyńska, Anna Wytrążek.

Fot. J. Cherek

Wręczenie nagród odbyło się 5 grudnia w Urzędzie Miejskim. Wszyscy laureaci i wyróżnieni otrzymali także zestaw upominków promocyjnych i oczywiście – kalendarze- mówiła Małgorzata Mykowska, rzecznik prasowy UM w Tczewie.

Fot. M. Kulla

Wystawe wybranych prac znajdziemy w holu Urzędu Miejskiego przy pl. Piłsudskiego 1 (I piętro).

Fot. K. Małkiewicz

Kalendarze można kupić w kasie Urzędu Miejskiego przy ul. 30 Stycznia 1, w cenie 7,11 zł. Chętnie są kupowane na pamiątki i jako gadżety reklamowe.

Fot. M. Kulla


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...