03.12.2022 09:46 0 MW

Zbiórka żywności i 'Paczuszka dla Maluszka.' Weekend charytatywny trwa

Fot. Fundacja Małych Stópek

Trwają zbiórki żywności prowadzone na terenie Diecezji Pelplińskiej. Wolontariuszy Caritasu możemy spotkać m.in. w Kościerzynie czy Kartuzach. Ponadto trwają różne akcje pomocowe, w tym "Paczuszka dla maluszka." Wybierz akcje i przyłącz się do zbiórki.

Diecezja Pelplińska wraz z Radiem Głos przypominają o trwających zbiórkach na obszarze naszej Diecezji. W wielu miejscach prowadzone są zbiórki zarówno żywności, jak i środków czystości. Dużą uwagę przykuwa akcja Fundacji Małych Stópek "Paczuszka dla Maluszka."

I tak:

W dniach 2-3 grudnia Caritas organizuje XXI Zbiórka żywności pod hasłem „Tak – Pomagam”. Jej celem jest pozyskanie artykułów spożywczych z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwych w przechowywaniu, aby móc przygotować świąteczne paczki dla potrzebujących oraz na potrzeby placówek Caritas. Wolontariuszy Caritas będzie można spotkać w centrach handlowych i sklepach spożywczych w poszczególnych rejonach.

Fot. Diecezja Pelplińska

Kartuzy. Kartuskie Centrum Caritas:

2-3 grudnia. Wolontariusze będą obecni przy sklepach sieci Biedronka, Lidl w samych Kartuzach. W piątek w godz. 15-20 oraz w sobotę w godz. 9-20.

Kościerzyna- Parafia pw. Świętej Trójcy.

2-3 grudnia w godz. 8.00 do 18.00 odbędzie się zbiórka w wybranych centrach handlowych Biedronka, Społem, PoloMarket na terenie Kościerzyny.

Inne akcje parafialne

Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP w Grzybnie zbiera artykuły spożywcze w sklepie Maroko od 3 do 10 grudnia. Wolontariusze parafialni będą pomagać w obydwie soboty (3.12 oraz 10.12). Później paczki trafią do potrzebujących z terenu parafii.

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Kartuzach zaprasza do zaangażowania się w akcję "Napełnij worek św. Mikołaja". Po mszach św. młodzież rozprowadza „woreczki” z nazwą potrzebnego produktu spożywczego bądź przemysłowego. Akcja będzie trwała do 19 grudnia.

Parafia św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Nowem nad Wisłą zaprasza do włączenia się w akcję „Napełnij worek św. Mikołaja”  W II i III Niedzielę Adwentu (4 i 11 grudnia) po mszach świętych będzie możliwość wylosowania woreczków z wypisanymi produktami, które należy zakupić i złożyć do skrzyni w kościele, ustawionej przy bocznym ołtarzu od 5 grudnia (poniedziałek) do 16 grudnia (piątek). Paczki z produktami młodzież rozwiezie do najuboższych parafian 17 grudnia (sobota).

Fot. Fundacja Małych Stópek

Paczuszka dla Maluszka

Parafia św. Katarzyny w Starogardzie Gdańskim organizuje wraz z fundacją Małych Stópek akcję Paczuszka dla maluszka. Swoje dary można też zostawić w parafii pw. św. Kazimierza w Kartuzach, w parafii pw. Chrystusa Króla w Kołczygłowach, w parafii św. Józefa w Tczewie.

Jak mówią organizatorzy zbiórki: — Paczuszka dla Maluszka - to bożonarodzeniowa akcja, do której od 2013 r., zawsze w świątecznej atmosferze, zaprasza Fundacja Małych Stópek. Jej adresatami są podobnie jak w ubiegłych latach zaprzyjaźnione instytucje takie jak: domy dziecka, domy małego dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Ponadto owoce zbiórki trafiają również do mam w trudnej sytuacji życiowej, oczekujących narodzin dzieciątka oraz podopiecznych naszej organizacji, których maluchy już pojawiły się na świecie. Symbolem naszej akcji od samego początku jest specjalna „paczuszkowa” bombka.

Co do paczki?

W paczce dla maluszka mogą znaleźć się: proszki i płyny do prania, kremy, szampony, oliwki, pieluchy, mydła. Paczki można zostawić pod choinką w parafii lub w szkole, która bierze udział w akcji. Trafi do potrzebujących dzieci.

Można też przesłać darowiznę  na konto Fundacji, która pozwoli sporządzić nam paczuszkę dla jednego maluszka - za pośrednictwem strony www.paczuszkadlamaluszka.pl- mówią pracownicy fundacji Małych Stópek.

Warto pomagać, zwłaszcza w tym szczególnym okresie. Fundacja działa cały rok i wielu nowożeńców zamiast kwiatów prosi o rzeczy dla maluszków. I tak zamiast kwiatów, młodzi rodzice dzielą się dobrem.

Decyzja należy do Was.

Paczuszka dla Maluszka


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...