02.12.2022 14:07 0 MW

Już 4 grudnia rusza Gniewski Jarmark Bożonarodzeniowy

Fot. Pixabay.pl

To będzie magiczna niedziela w Gniewie. Na Placu Grunwaldzkim odbędzie Jarmark Bożonarodzeniowy pod nazwą "Gniew dzieciom na święta". Na odwiedzjacych czeka mnóstwo atrakcji. Przybądź i Ty!

Jarmark Bożonarodzeniowy rusza już od godz. 11:30. Liczne stoiska będą uginać się od rękodzieła, wypieków, nalewek, zabawek, stroików świątecznych i wędlin. Czego dusza zapragnie, a przyda się na święta.

Najmłodsi odwiedzający rynek będą mieli możliwość skorzystania z karuzeli wiedeńskiej, a także ze specjalnie przygotowanych na ten dzień warsztatów z dekorowania pierników oraz warsztatów artystycznych- opowiada o wydarzeniu Anna Czyżewska, dyrektor Centrum Kultury i Biblioteki Publicznej w Gniewie.

Tu po godz. 15 na scenie pojawi się burmistrz Miasta i Gminy Gniew Maciej Czarnecki, który powita wszystkich zebranych. Następnie na rynek przybędą Mikołaje z UTW.

Tego dnia na gniewskiej scenie wystąpi zespół „Kuźnia Talentów” z Pszczółek, „Błękitna Wstęga” oraz Mikołaje z UTW. Nastąpi również wręczenie nagród w organizowanym przez Urząd Miasta i Gminę Gniew „Konkursie plastycznym na kartkę świąteczną”. Nagrody wręczone zostaną przez władze miasta- wymienia dyrektor gniewskiej gniewskiego centrum kultury.

Gniewska choinka rozbłyśnie tuż po godz. 16. Po czym wszyscy wspólnie przywitają Świętego Mikołaja, który przybędzie na swoich saniach wraz z pomocnikami. Święty Mikołaj będzie zbierał życzenia od wszystkich dzieci oraz wręczał im drobne upominki.

Fot. UMiG Gniew

Zapraszamy do wspólnego świętowania- dodaje Anna Czyżewska.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...