02.12.2022 12:00 0 MW/UMIG Gniew

Stop przemocy wobec kobiet. Trwa III Pomorski Tydzień Białej Wstążki

Fot. UMIG Gniew

To już 31 lat od kiedy pierwszy raz mężczyźni przypięli sobie białe Wstążki. Symbolizują one, że nie wolno stosować przemocy wobec kobiet-żadnej. Na całym Pomorzu trwa III Pomorski Tydzień Białej Wstążki. — Zachęcamy do przypięcia białej wstążki i wysłania do nas zdjęcia- polecają organizatorzy akcji Fundacja "Wschodzące Słońce". Macie na to jeszcze 6 dni. Komu wstążki?

Kampania Białej Wstążki to największa na świecie akcja mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Została stworzona przez mężczyzn i do mężczyzn jest przede wszystkim skierowana. Jej celem jest rozpoczęcie dyskusji na temat przemocy wobec kobiet oraz wspieranie działań, które mają tej przemocy przeciwdziałać- piszą na stronie organizatorzy.

Ponadto organizatorzy chcą w ten sposób wyrazić sprzeciw wobec przemocy w stosunku do kobiet I reagować kiedy jesteśmy świadkami wobec nich.

To już 31 lat

Po raz pierwszy białe wstążki założyli mężczyźni z Kanady, którzy w 1991 r. postanowili w ten sposób uczcić pamięć 14 studentek zamordowanych 06.12.1989 r. w budynku Politechniki w Montrealu, przez 25 - letniego mężczyznę, który uważał, że kobiety nie powinny studiować na wydziałach nauk ścisłych/ technicznych.

Przemoc mężczyzn wobec kobiet jest zjawiskiem ogólnoświatowym i przybiera różne formy, jednak jesteśmy przekonani, że zdecydowana większość mężczyzn nie ucieka się do przemocy w relacjach z kobietami- mówią organizatorzy.

Pracownicy fundacji zachęcają także do zrobienia i opublikowania zdjęcia z wstążeczką na Instagramie i Facebooku z #stopprzemocywobeckobiet lub przesłanie na adres e-mail Fundacji "Wschodzące Słońce”: [email protected].

Dajmy temu wyraz poprzez udział w III Pomorskim Tygodniu Białej Wstążki.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...