29.11.2022 13:00 0 MW

Ukradł samochód, kierował nim bez uprawnień, spowodował kolizję oraz próbował uciekać. Kryminalni zatrzymali recydywistę

Fot. KPP w Starogardzie Gdańskim

Kryminalni ze Starogardu Gdańskiego zatrzymali recydywista za to, że ukradł samochód, kierował nim bez uprawnień, spowodował kolizję oraz próbował uciec. Tego wszystkiego dokonał 34-letni tczewianin, który w warunkach recydywy ukradł wartą 10 tys. zł skodę. Mężczyzna stanie przed sądem, ale najpierw trafi do aresztu śledczego, gdzie odbędzie karę 3 lat pozbawienia wolności za wcześniejsze przestępstwa.

Do zdarzenia doszło w nocy z 23 na 24 listopada przy jednej z posesji w Starogardzie Gdańskim. Do Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim wpłynęło zgłoszenie o kradzieży skody wartej 10 tys. zł.

Informacja o kradzieży samochodu natychmiast trafiła do patroli w terenie oraz ościennych jednostek policji. Sprawą zajęli się również miejscowi kryminalni, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępczości samochodowej.

W miniony piątek wieczorem, policjanci z tego wydziału, którzy patrolowali peryferia Starogardu Gdańskiego, zauważyli odpowiadające opisowi auto- opowiada o zdarzeniu asp.sztab. Marcin Kunka, oficer prasowy KPP w Starogardzie Gdańskim. — Samochodem tym kierował mężczyzna, który na widok funkcjonariuszy gwałtownie przyspieszył. Policjanci natychmiast ruszyli w jego kierunku. W pewnej chwili kierowca skody, zjechał ze skarpy na pobliskie pole, gdzie porzucił uszkodzony samochód i dalej pieszo kontynuował ucieczkę. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany. Po sprawdzeniu w policyjnych kartotekach okazało się, że 34-latek był poszukiwany przez sąd w celu odbycia kary 3 lat pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa przeciwko mieniu, działał w warunkach recydywy oraz nie posiada uprawnień do kierowania.

Zatrzymany na gorącym uczynku mężczyzna został przewieziony do starogardzkiej komendy, gdzie policjanci osadzili go w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Ale to jest wszystko, bo jak się okazało mieszkaniec pow. tczewskiego ma również związek z kradzieżą paliwa na jednej z miejscowych stacji oraz włamaniem do zaparkowanego na terenie Starogardu Gdańskiego volkswagena.

Funkcjonariusze śledczy przedstawili w tej sprawie zarzuty. Zanim 34-latek stanie przed sądem i odpowie za kradzież skody, włamanie do volkswagena, kradzież paliwa oraz kierowanie pojazdem mimo braku uprawnień, najpierw trafi do aresztu śledczego, gdzie będzie odbywał wcześniej orzeczoną przez sąd 3-letnią karę pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...