28.11.2022 14:09 0 MW

3 lata więzienia grożą sprawcom pobicia 27-latka z Pelplina

Fot. KPP w Tczewie

Policjanci z Pelplina zatrzymali dwóch sprawców pobicia. Do zdarzenia doszło 11 listopada na jednym z lokalnych podwórek. Winni pobicia to 18-i 22 latek, którym funkcjonariusze postawili zarzuty pobicia. Za to przestępstwo grozi do 3 lat więzienia. O dalszym losie mieszkańców powiatu zadecyduje sąd.

Jak podaje st.post. Katarzyna Ożóg, z KPP w Tczewie:

24 listopada br. do Komisariatu Policji w Pelplinie zgłosił się 27-latek, który złożył zawiadomienie o tym, że 11 listopada br. został pobity na swoim podwórku. O godzinie 20 na teren posesji mężczyzny weszła grupa czterech osób, z której dwóch mężczyzn zaczęło zadawać mu ciosy. Funkcjonariusze ustalili personalia oraz adresy napastników. Jeszcze tego samego dnia kryminalni pojechali do jednej z miejscowości w powiecie tczewskim, gdzie zatrzymali 18-latka w miejscu zamieszkania. 22-latek został zatrzymany na dworcu kolejowym.

Mundurowi po zatrzymaniu mężczyzn, przewieźli ich dompobliskiego Komisariatu, z którego trafili do pomieszczeń dla zatrzymanych. Mężczyźni przyznali się do pobicia. 22-i 18-latek usłyszeli zarzuty. Grozi im za to kara do 3 lat więzienia.

Funkcjonariusze nadal pracują nad sprawą, aby ustalić szczegółowe okoliczności zdarzenia- dodaje policjantka.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...