24.11.2022 12:24 0 MW/KPP w Starogardzie Gdańskim

Pożar, próba sforsowania bram i bunt w starogardzkim areszcie. Co tam się stało?

Fot. KPP w Starogardzie Gdańskim

To musiał być widok. W starogardzkim areszcie wybuch bunt. Zapalił się dach jednego z budynków, a chwilę później grupa ludzi probowala sforsowac bramę tej samej placówki. Funkcjonariusze aresztu śledczego powiadomili policję i straż pożarną. Natychmiast zostały wdrożone odpowiednie procedury. Uwaga! To tylko ćwiczenia wspólnych służby więziennej, policjantów oraz straży pożarnej.

We wtorek (22 listopada) ok. godz. 9.00 oficer dyżurny starogardzkich policjantów został powiadomiony o pojawieniu się przed miejscowym aresztem śledczym grupy agresywnych osób, które strzelały z rac świetlnych - opowiada asp.sztab. Marcin Kunka, oficer prasowy KPP w Starogardzie Gdańskim. — Materiały pirotechniczne doprowadziły do pożaru dachu jednego z budynków. Dyżurujący przy telefonie alarmowym funkcjonariusz na miejsce natychmiast wysłał znajdujące się w pobliżu patrole, by jak najszybciej zniwelować zagrożenie oraz zapewnić bezpieczny dojazd dla straży pożarnej. W czasie gdy trwało gaszenie płonącego dachu, funkcjonariusze aresztu ewakuowali osadzonych z zagrożonego rejonu, a policjanci dążyli do zatrzymania podpalaczy.

Fot. KPP w Starogardzie Gdańskim

Ale to nie wszystko. Gdy tylko pożar został opanowany, zgromadziła się grupa ok. 20 agresywnych pseudokibiców, która próbowała forsować główną bramę wjazdową.

Fot. KPP Starogard Gdański

Osoby te strzelały z rac dymnych oraz rzucały petardy hukowe- relacjonuje przebieg zdarzenia funkcjonariusz. — Na miejsce skierowane zostały kolejne siły policyjne, których działania skoncentrowały się na izolacji terenu, zapewnieniu bezpieczeństwa osobom postronnym, zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, a przede wszystkim szybkiemu zatrzymaniu sprawców, którzy próbowali siłowo dostać się na teren jednostki penitencjarnej.

Fot. KPP w Starogardzie Gdańskim

Policjanci zatrzymali wszystkie agresywne osoby, które próbowały sforsować bramę aresztu. W tym samym czasie część z osadzonych próbowała wywołać wewnętrzny bunt, odmawiając opuszczenia placu spacerowego. W wyniku skutecznych działań wszystkich służb pożar został ugaszony, a funkcjonariusze służby więziennej przywrócili prawidłowe funkcjonowanie jednostki penitencjarnej.

Fot. KPP w Starogardzie Gdańskim

Na szczęście był to tylko scenariusz wspólnych ćwiczeń obronnych prowadzonych przez funkcjonariuszy służby więziennej, policjantów i strażaków. Tego rodzaju działania mają na celu jak najlepsze zorganizowanie i współdziałanie służb. Ćwiczenia były również doskonałą okazją do zweryfikowania przyjętych rozwiązań i procedur postępowania.

Fot. KPP w Starogardzie Gdańskim


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24