24.11.2022 08:37 0 MW/KPP w Tczewie

45-letni tczewianin zatrzymany za jazdę na podwójnym gazie

Fot. Pixabay.pl

Mężczyznę pod wpływem alkoholu zatrzymano. Drogówka tczewska podejrzewała, że 45-latek może być pod wpływem alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że było to 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto okazało się, że kierowca nie miał prawa jazdy. Za popełnienie przestępstwo grozi mężczyźnie surowe konsekwencje.

We wtorek 22 listopada policjanci z tczewskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Renault, którego kierowcą był 45-letni tczewianin.

Sposób prowadzenia pojazdu zasygnalizował funkcjonariuszom, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Po przedaniu 45-latka alkomatem okazało się, że mężczyzna ma 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Podczas sprawdzenia w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna ma zatrzymane prawo jazdy. Pomoc drogowa wezwana przez funkcjonariuszy usunęła z drogi auto nietrzeźwego kierującego, aby nie utrudniało ruchu- opowiadała st. post. Katarzyna Ożóg, z KPP w Tczewie.

Za popełnione przestępstwo mężczyźnie grożą surowe konsekwencje.

Policjanci przypominają:

Przypominamy, że osoby kierujące pojazdem w stanie nietrzeźwości muszą się liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tysięcy złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących, sąd będzie obligatoryjnie orzekał nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tysięcy złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24