23.11.2022 17:00 0 MW

Podejrzani o kradzieże tczewianie zatrzymani. Odpowiedzą za to w warunkach recydywy

Fot. KPP w Tczewie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie zatrzymali dwóch podejrzanych o kradzieże mężczyzn. 24-latek, który odpowie za kradzież słodyczy oraz szczoteczek elektrycznych z drogerii. Natomiast 63-letni mężczyzna ma zarzuty za kradzież szczoteczek elektrycznych. Obu mężczyznom grozi do 7,5 roku więzienia w warunkach recydywy. Ostatecznie o losie podejrzanych zadecyduje sąd.

Do zatrzymania doszło w poniedziałek tj. 21 listopada. Tego dnia kryminalni z Tczewa zatrzymali 24-latka, który kilkukrotnie w krótkich odstępach czasu ukradł z marketu różne słodycze. Jak sie okazało, ten sam mężczyzna odpowiada za kradzieże szczoteczek elektrycznych z drogerii. Całkowity koszt ukradzionych przez tczewianina przedmiotów to ponad tysiąc złotych.

Dzięki skutecznej pracy policjantów odpowiedzialności karnej nie uniknie zatrzymany 63-letni mężczyzna, który w październiku kilkukrotnie ukradł szczoteczki elektryczne z supermarketu- powiedziała st.post. Katarzyna Ożóg, z KPP w Tczewie.

Straty oszacowano na 800 zł.

Obaj przyznali, że swoje łupy sprzedawali przypadkowo napotkanym na ulicy ludziom, nawet za połowę ceny sklepowej. Wszystkich swoich kradzieży dokonywali na terenie Tczewa. Śledczy ogłosili mężczyznom zarzuty kradzieży w warunkach recydywy, ze względu na powrót do przestępstwa- dodała policjantka.

Policja przypomina:

Za kradzież kodeks karny przewiduję karę do 5 lat pozbawienia wolności. 24-latkowi i 63-latkowi grozi wyższy nawet o połowę wymiar kary(7,5 roku). O losie podejrzanych zdecyduje sąd


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24