16.11.2022 09:00 0 MW

53-latek zatrzymany za kradzież. Odpowie w warunkach recydywy

Fot. KPP w Tczewie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie zatrzymali 53-latka podejrzewanego o kradzież. Mężczyzna z niezamkniętego auta ukradł cztery felgi, akumulator, mikrofalówkę i chodzik dziecięcy. Straty oszacowano na tysiąc złotych. Zatrzymany 53-latek odpowie za to w warunkach recydywy. Grozi mu do 7,5 roku więzienia.

Poszkodowaną okazała się być 25-letnia mieszkanka Tczewa. Kobieta pod koniec września zgłosiła funkcjonariuszom, że z zaparkowanego przed blokiem na pasie zieleni auta ukradziono cztery felgi, akumulator, mikrofalówkę i chodzik dziecięcy. Wartość ukradzionych przedmiotów z niezabezpieczonego samochodu to blisko tysiąc złotych.

— *Tczewscy kryminalni, weryfikując zdobyte informacje, ustalili sprawcę. Policjanci zatrzymali 53-latka i doprowadzili do aresztu- poinformowała nas st.post. Katarzyna Ożóg, z KPP w Tczewie.

Tczewianin usłyszał zarzut kradzieży w warunkach recydywy, gdyż już wcześniej był karany za podobne przestępstwa. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Popełnienie tego przestępstwa w warunkach recydywy skutkuje tym, że sąd może wymierzyć karę zwiększoną o połowę.

Okazja czyni złodzieja, tak jak w tym przypadku. Policjanci przypominają, podczas parkowania pojazdów nie pozostawiajmy w nich w widocznym miejscu przedmiotów wartościowych oraz nie zapominajmy o dokładnym zamknięciu auta.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...