10.11.2022 19:10 0 MW

Inwest- Kom wyremontuje świetlicę wiejską w Opaleniu. Nowy Klub Senior+ oddany już niebawem

Fot. UMiG Gniew

Maciej Czarnecki, włodarz Gniewu podpisał umowę z Krzysztofem Lisieckim, prezesem Inwest-Kom na przebudowę i adaptacje budynku świetlicy wiejskiej w Opaleniu. W budynku tym będzie działał Klub Senior+. Dofinansowanie projektu wyniosło prawie 200 tys. zł.

W gminie Gniew powstaje kolejny Klub Senior+, tym razem w południowej jej części. Budynek po dotychczasowej świetlicy zostanie zaadaptowany i przekształcony w ten sposób, by spełniał kryteria klubu.

W ramach projektu przewidziany jest remont budynku świetlicy wiejskiej w Opaleniu na potrzeby utworzenia placówki wsparcia w formie Klubu Senior +. Zakres niniejszej inwestycji obejmuje wykonanie remontu pomieszczeń, wymianę pokrycia dachowego, montaż instalacji fotowoltaicznej oraz zakup, dostawę i montaż wyposażenia- powiedział Maciej Czarnecki, burmistrz Miasta i Gminy Gniew.

Obiekt zostaje stworzony, by zaoferować seniorom kompleksową, systematyczną, spójną i profesjonalną usługę aktywizująco-opiekuńczą.

Realizacja inwestycji będzie uzupełnieniem dotychczasowych działań kierowanych do seniorów z terenu miasta i gminy Gniew- dopowiedział włodarz.

Koszt zadania to 240 000 zł. Inwestycja zrealizowana ma zostać do końca listopada br.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...