31.10.2022 22:47 0 MW/UMIG Gniew

Chcesz bon? Przynieś elektrośmieci do szkoły. Nowa proekologiczna akcja w gm. Gniew

Fot. UMiG Gniew

W gminie Gniew ruszyła akcja "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci". Za zużyte sprzęty sołectwa otrzymają bon, który wykorzystają na zakup materiałów biurowych. - Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci - apeluje Dorota Kryszczuk, sołtys Kolonii Ostrowickiej.

Sołectwo Kolonia Ostrowicka i Zespół Szkół im. J. Czyżewskiego w Opaleniu przystąpili do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. W zamian za zebrany zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny sołectwo otrzyma bon, który wykorzystać będzie mogło na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych- mówią organizatorzy akcji.

Akcja mobilizacja

- Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci! Do akcji mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły. Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy, dlatego też bardzo gorąco zachęcany do włączenia się w nasz projekt - zaprasza Dorota Kryszczuk, Sołtys Sołectwa Kolonia Ostrowicka.

Zbiórka trwa do 21.11.2022 r.

Miejsca zbiórki:

Sołectwo Kolonia Ostrowicka (Kolonia Ostrowicka 3),Szkoła Opalenie (koło kontenerów na śmieci),Szkoła Pieniążkowo (koło kontenerów na śmieci).

Operatorem akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o.

Zbiórce podlegają: komputery, drukarki, monitory, telefony, sprzęt RTV i AGD, baterie, akumulatory, kable, tusze atramentowe itp. Partnerzy akcji nie odbierają tonerów i świetlówek!


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24