30.10.2022 11:44 0 MW

Otwarto wyromontowaną ulicę Sobieskiego i rondo łączące Pomorską z Pelplińską

Fot. UM w Starogardzie Gdańskim

Mieszkańcy doczekali się ukończenia inwestycji. Teraz ma być szybciej i bezpieczniej. 28 października otwarto wyremontowaną ulicę Sobieskiego oraz nowo wybudowane rondo na skrzyżowaniu ulic Pomorskiej i Pelplińskiej.

Właśnie zakończył się II etap największej inwestycji drogowej w Starogardzie.

Fot. UM w Starogardzie Gdańskim

Obejmuje on modernizację pięciu ulic i czterech mostów w okolicy starych Młynów- opowiada o inwestycji Magdalena Dalecka, rzecznik prasowy UM w Starogardzie Gdańskim. — Jej koszt to prawie 15 mln zł. Do tej pory wykonawca  wyremontował  ulicę Tczewska wraz z mostem oraz część ulicy Kanałowej na odcinku do ul. Podgórnej.

Fot. UM w Starogardzie Gdańskim

Wykonawca przebudował ulicę na odcinku od skrzyżowania z ul. Kościuszki (z wyłączeniem tego skrzyżowania) do skrzyżowania z ul. Owidzką włącznie, na którym już wcześniej powstało rondo. A także nową nawierzchnię, chodniki, nasadzenia roślinności oraz parking na 50 aut przy Muzeum 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich. Czas prac wyniósł 5 miesięcy.

Rondo oddane

Także tego dnia w trakcie odbioru technicznego inwestor oddał do użytku nowo wybudowane rondo na skrzyżowaniu ulic Pomorskiej I Pelplińskiej.

To skrzyżowane było jednym z najbardziej kolizyjnych i newralgicznych punktów komunikacyjnych w mieście- podkreślała rzecznik magistratu. — Teraz ma się to zmienić. Wybudowane w tym miejscu rondo ma poprawić bezpieczeństwo i usprawnić ruch. Prace objęły budowę ronda, przebudowę i rozbudowę wszystkich sieci podziemnych: cieplnej, wodociągowej, elektroenergetycznej, telekomunikacyjnej oraz kanalizacji sanitarnej i deszczowej, budowę chodników i ścieżki rowerowej. Wykonawca przebudował wszystkie zjazdy zlokalizowane w pasie drogi wojewódzkiej, przejścia dla pieszych, na których pojawiły się azyle bezpieczeństwa oraz oświetlenie drogowe. Droga oznakowano poziomo i pionowo, a całą inwestycję dopełniły nowe nasadzenia drzew i krzewów.

Inwestorem tej inwestycji był Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku. Zadanie w kwocie 3 mln zł współfinansowała Gmina Miejska Starogard Gdański. Cała przebudowa kosztował ponad 6 mln zł i trwała blisko rok.

Fot. UM w Starogardzie Gdańskim

Miasto objęło monitoringiem obie realizacje. Wykonawcą jednego i drugiego zadania było Przedsiębiorstwo Budowy Dróg w Starogardzie Gdańskim.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24