28.09.2022 14:30 0 MW/KPP w Tczewie

Prawie 200 zarzutów przeciwko 46-letniej administratorce. Z kont zniknęło 400 tys.zł

Fot. KPP w Tczewie

Zatrzymano administratorkę nieruchomości, która usłyszała prawie 200 zarzutów kradzieży pieniędzy z kont na łączną kwotę 400 tys.zł. Według policji kobieta zrobiła sobie z przestępstwa stałe źródło dochodu, za co grozi jej wyższy wymiar kary. Prokurator zastosował wobec 46-latki środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej otrzymali zgłoszenie o kradzieży pieniędzy z konta jednej ze wspólnot mieszkaniowych w Tczewie.

Funkcjonariusze, pracując nad sprawą, ustalili, że kradzieży na stratę wspólnot było znacznie więcej, a osobą odpowiedzialną za to jest 46-letnia mieszkanka powiatu- powiedziała st.post. Katarzyna Ożóg z KPP w Tczewie. — Kobieta cyklicznie wykonywała przelewy na swoje konto w banku, na ten moment łączna wartość strat to 400 tysięcy złotych. Na podstawie zgromadzonych dowodów kobieta usłyszała prawie 200 zarzutów kradzieży. Administratorka ze swojej przestępczej działalności uczyniła stałe źródło dochodu, za co grozi jej wyższy wymiar kary.

Stróże prawa zatrzymali i doprowadzili kobietę do prokuratury. Prokurator zastosował wobec niej środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe.

Na poczet naprawy wyrządzonych szkód zabezpieczono dom 46-latki.

W najbliższej perspektywie liczba zarzutów zostanie rozszerzona. Obecnie sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Tczewie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...