21.09.2022 02:50 1 MW

Starogard Gdański z rządowym dofinansowaniem na budowę mieszkań socjalnych i komunalnych

Fot. mat. pras.

W Starogardzie Gdańskim powstanie 28 nowych mieszkań. Budynek wielorodzinny ma powstać na os. Piastów, a blok na ul. Piłsudskiego. Lokale mają powstać w latach 2023-2024 i będą przyznawane przez prezydenta miasta.

Starogard Gdański otrzymał rzadowe wsparcie w kwocie 7 milionów złotych rządowego dofinansowania na budowę 2 budynków w Starogardzie Gdańskim. Mimo, że potrzeby lokalowe w stolicy Kociewia są duże, to jest znaczący zastrzyk dla miasta, o czym mówi Jarosław Kowalczyk, zastępca prezesa Towarzystwa Budownictwa Społecznego Ziemi Kociewskiej Sp. zo.o. w Starogardzie Gdańskim.

Towarzystwo Budownictwa Społecznego Ziemi Kociewskiej Sp. z o.o. zgodnie z podpisaną umową z Bankiem Gospodarstwa Krajowego będzie inwestorem ww. inwestycji- powiedział nam Jarosław Kowalczyk. — „Będziemy odpowiadali za kwestie merytoryczne i techniczne. Cieszymy się, że Nasze wnioski zostały rozpatrzone pozytywnie. Wkrótce przymierzymy się również do kompleksowych remontów pustostanów w zasobie komunalnym. Potrzeby są duże, ale z każdym dniem jesteśmy bliżej realizacji naszych celów.”

28 mieszkań i dofinansowanie 85 proc.

12 mieszkań w budynku wielorodzinnym powstanie na osiedlu Piastów, natomiast przy ul. Piłsudskiego powstanie blok 16 lokalowy.

Dofinansowanie wynosi blisko 85% szacowanych kosztów inwestycji.

Na urzędowym Facebooku już pojawiają się pierwsze pytania, kto otrzyma mieszkania. Możemy być pewni, że chętnych nie zabraknie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24