21.09.2022 01:11 0 MW

Fiat ukradziony w Kwidzynie, odnaleziony...w Gniewie

Fot. Pixabay.pl

Policjanci z Gniewu odzyskali skradziony z Kwidzyna samochód. Fiat został odnaleziony na jednej z posesji w Gniewie. Funkcjonariusze ustalili, kto jest sprawcą kradzieży i zatrzymali 34-latka za ww.czyn.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Gniewie otrzymali zgłoszenie o porzuconym samochodzie na prywatnej posesji. Mundurowi udali się namiejsce i tam odkryli, że pozostawiony samochód, został skradziony w Kwidzynie w kwietniu tego roku.

Funkcjonariusze zabezpieczyli auto i przewieźli na parking policyjny- powiedziała st.post. Katarzyna Ożóg z KPP w Tczewie. — Mundurowi wykonali szereg czynności i ustalili, że sprawcą kradzieży jest 34-letni mieszkaniec powiatu. Przy współpracy z innymi jednostkami sprawca kradzieży został zatrzymany.

Gniewscy stróże prawa przekazali zabezpieczony fiata oraz swoje ustalenia do jednostki Policji w Kwidzynie, która prowadzi czynności w związku z ukradzionym autem.

Jak ustalili mundurowi właściciel nie zamknął auta, a kluczki zostawił w stacyjce. 34-latek wykorzystał sytuację i ukradł samochód.

Mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży pojazdu, za co grozi mu 5 lat więzienia.

Policjanci przypominają

„Okazja czyni złodzieja”, to przysłowie, które niestety sprawdza się w wielu przypadkach kradzieży. Policjanci przypominają, aby skupić się na tym, co i jak wykonujemy na co dzień, a przede wszystkim na czynnościach związanych z zabezpieczeniem danych osobowych, samochodu czy domu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24