19.09.2022 09:29 0 MW

19-latka z obrażeniami. 49-latka wjechała w rowerzystkę

Fot. KPP w Tczewie

W piątek 16 września policjanci pracowali na miejscu wypadku, do którego doszło na Alei Zwycięstwa w Tczewie. W zdarzeniu tym została potrącona przez 49-letnią kobietę 19-letnia rowerzystka. Młoda kobieta trafiła do szpitala. Mundurowi przypominają o zachowaniu ostrożności.

O godz. 6 rano w piątek na Alei Zwyciestwa doszło do wypadku przy którym pracowali policjanci z tczewskiej komendy. Według ich ustaleń przed przejazdem dla rowerzystów nie zatrzymała się 49-letnia tczewianka.

Kobieta nie zauważyła prawidłowo przejeżdżającej rowerzystki i nie ustąpiła jej pierwszeństwa przejazdu ścieżką rowerową- powiedziała st.post. Katarzyna Ożóg z KPP w Tczewie. — W wyniku uderzenia 19-latka przewróciła się i doznała obrażeń. Karetka pogotowia zabrała ją do szpitala.

Fot. KPP w Tczewie

Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy 49-latce za spowodowanie ww. wypadku. Obie kobiety były trzeźwe.

Policja apeluje:

Policjanci przypominają o zachowaniu ostrożności i zasadzie ograniczonego zaufania do wszystkich uczestników ruchu drogowego. Kierowcy, zbliżając się do przejścia dla pieszych, czy przejazdów dla rowerów powinni zdecydowanie zmniejszyć prędkość i dokładnie upewnić się, czy na przejściu nie znajdują się piesi, czy rowerzyści. Nie zapominajmy o wzajemnym szacunku i wyrozumiałości na drodze, która z pewnością pomoże nam wszystkim bezpiecznie dojechać do celu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...