12.09.2022 15:02 0 policja

Sprzedawali odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm

800 sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm zabezpieczyli policjanci z Komisariatu w Pelplinie. Nielegalne towary sprzedawali obcokrajowcy na jednym z miejskich targowisk. Mundurowi zatrzymali dwóch obywateli Bułgarii i przedstawili im zarzuty. Grozi im kara do 2 lat więzienia.

24 sierpnia br. policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie skontrolowali miejscowe targowisko, na którym zauważali dwa stragany z odzieżą znanych marek. Funkcjonariusze zatrzymali 34-letniego i 27-letniegp obywatela Bułgarii i zabezpieczyli towar, który w ocenie biegłego okazał się podróbkami. Mężczyźni handlowali ubraniami udającymi markowe bluzy, koszulki, spodnie i skarpety, które znacząco odbiegały ceną oraz jakością od oryginalnych produktów. Łącznie mundurowi zabezpieczyli 1800 sztuk odzieży. Całkowity koszt strat wynosi 60 tysięcy złotych.

Właściciele podrobionych towarów za popełnione przestępstwo odpowiedzą teraz przed sądem. Zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej za wprowadzanie do obrotu przedmiotów z zastrzeżonymi i podrobionymi znakami towarowymi grozi do 2 lat pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24