06.09.2022 13:00 9 PM/PUW Gdańsk

Wspierają Ukraińców na Pomorzu - otrzymali 1,7 mln zł

Fot. PUW

Na realizację zadań publicznych w celu pomocy obywatelom Ukrainy 17 organizacji pozarządowych z województwa pomorskiego otrzymało 1,7 mln zł.

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich i przedstawiciele 17 organizacji pozarządowych wspierających Ukraińców, którzy uciekli przed wojną na Pomorze, podpisali umowy dotacyjne. Spotkanie odbyło się w poniedziałek (5 września).

Pomoc dla uciekających przed wojną Ukraińców trwa już ponad pół roku.

— Już w 2-3 dobie od wybuchu wojny, tu na Pomorzu mieliśmy pierwszych uchodźców – przypomniał wojewoda. - Działały już punkty informacyjne i recepcyjne przygotowane przez administrację państwową we współpracy z samorządami, organizacjami i NSZZ Solidarność, przygotowywane były miejsca noclegowe. Mieszkańcy pomorskiego przyjmowali uchodźców pod swój dach. Od początku, w akcje wspierające włączyło się bardzo wiele organizacji pozarządowych. Ich pomoc trwa do dziś. Ten nabór i przyznane dotacje mają wesprzeć te działania, które państwo nadal prowadzicie – mówił podczas spotkania Dariusz Drelich.

Zaproszenie do składania ofert na realizację zadań publicznych w celu zapewnienia pomocy obywatelom Ukrainy, przebywającym na terenie województwa pomorskiego, w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa - zostało ogłoszone 27 lipca. Oferty można było składać do 10 sierpnia. Wsparcie otrzymało 17 organizacji pozarządowych. Łączne dofinansowanie wyniosło 1,7 mln zł.

Poniżej lista organizacji, które otrzymały wsparcie:

Fot. PUW Fot. PUW Fot. PUW Fot. PUW Fot. PUW Fot. PUW Fot. PUW Fot. PUW Fot. PUW Fot. PUW Fot. PUW Fot. PUW Fot. PUW Fot. PUW Fot. PUW Fot. PUW Fot. PUW Fot. PUW Fot. PUW Fot. PUW

Województwo pomorskie znajduje się na 4. miejscu w przeliczeniu na mieszkańców pod względem przyznanych numerów PESEL obywatelom Ukrainy, którzy przyjechali na terytorium Polski po wybuchu wojny w Ukrainie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24