21.08.2022 13:10 0 MW

Kociewski Mandach od KGW Miłobądz zwycięzcą Bitwy Regionu

Fot.MW

W Opaleniu w gm. Gniew zorganizowano Piknik z Produktem Polskim, w którym to rozegrano kolejny etap Bitwy Regionu. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z powiatów: sztumskiego, kwidzyńskiego, malborskiego i tczewskiego. Największe uznanie jury zyskała babka ziemniaczana, czyli kociewski Mandach od KGW Miłobądz.

Na przyszkolnym boisku w Opaleniu odbył się kolejny etap Bitwy Regionów. Do startu stanęły Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z powiatów: kwidzyńskiego, sztumskiego, malborskiego i tczewskiego. Aż 10 propozycji dań regionalnych miało do posmakowania jury. Te nie miało łatwego wyboru i z każdym kęsem coraz większą zagwozdkę. Jednak po bużliwych obradach wyłoniono pierwszą trójkę. I tak: na miejscu trzecim uplasował się Panie z KGW Tychnowy z wykwintną pomorską kaczką faszerowaną w sosie śliwkowo-czekoladowym na czerwonym winie. 2 miejsce zajęły Panie z KGW Rakowiec z aromatyczną rakowiecką grochówką z kotła, podaną z kapustą kiszoną i grzankami. Z opowieści wiem, że i w Opaleniu u moich dziadków tak jadano więc po drugiej stronie Wisły jedli to samo. Na pierwszym miejscu stanęła Panie z KGW Miłobądz że swoją Babka Ziemniaczana, czyli Mandach/bliniec podana z kapustą kiszoną.

Gratuluję wszystkim uczestnikom konkursu pomysłu i zaangażowania w promowanie kulinarnych specjałów swoich regionów. Zwycięzcom życzę powodzenia na kolejnych etapach konkursu. Podczas konkursu po raz kolejny miałem przyjemność brać udział w pracach komisji konkursowej reprezentując Pomorski Oddział Regionalny ARiMR- napisał na swoim fajsbukowym profilu Łukasz Kowalski, dyrektor Pomorskiego oddziału ARiMR.

Ponadto zostały rozdane upominki dodatkowe m.in. od Posła na Sejm RP Kazimierza Smolińskiego, Wiceministra Aktywów Państwowych Karola Rabendy, Józefa Sarnowskiego, wicemarszałka województwa pomorskiego i wielu innych.

Panie z KGW Miłobądz otrzymały sprzęt AGD od Pomorskiej Izby Rolniczej oraz możliwość reprezentowania tej edycji na dalszym etapie Bitwy Regionu.

Gratulujemy, było pysznie.

Fot.MW Fot.MW Fot.MW Fot.MW Fot.MW Fot.MW Fot.MW Fot.MW Fot.MW Fot.MW Fot.MW Fot.MW Fot.MW Fot.MW


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24