11.08.2022 16:49 0 MW

700 litrów oleju opałowego padło łupem dwóch mężczyzn. Jeden z nich odpowie też za posiadanie narkotyków

Fot. KPP w Tczewie

Tczewskim kryminalnym udali się zatrzymać dwóch podejrzanych o kradzież oleju napędowego mężczyzn. Jak się okazało sprawcami byli 30-latek i jego o 6 lat młodszy kolega, u którego policjanci znaleźli też narkotyki. Mężczyznom grozi do 10 lat więzienia.

Policjanci z tczewskiego pionu kryminalnego pracowali nad sprawą kradzieży 500 litrów paliwa z ciężarówki. Do zdarzenia doszło z 31 lipca na 1 sierpnia, na jednej z tczewskich ulic. Funkcjonariusze ustalili jakimi samochodami poruszali się sprawcy, kto je użytkuje i gdzie mogą przebywać. W jednej z miejscowości na terenie powiatu gdańskiego zatrzymali do kontroli auto, którym mogli poruszać się podejrzani mężczyźni

Fot. KPP w Tczewie

Kierujący samochodem 30-latek został zatrzymany, a w trakcie przeszukania samochodu okazało się, że w bagażniku przewoził puste kanistry oraz wąż gumowy- mówi st.post Małgorzata Górska z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie. — Dzień później policjanci pionu kryminalnego ustalili miejsce przebywania drugiego mężczyzny mogącego mieć związek z tą kradzieżą i zatrzymali go w jednym z mieszkań w powiecie gdańskim.

Fot. KPP w Tczewie

Mundurowi przeszukali mieszkanie mężczyzny i zabezpieczyli w nim kilkanaście kanistrów z paliwem, węże gumowe oraz dwa wiadra z sadzonkami marihuany.

Fot. KPP w Tczewie

Ponadto stróże prawa ustalili, że podejrzana dwójka może mieć związek z kolejną kradzieżą, do której doszło w nocy z 30 czerwca na 1 lipca. Wówczas z koparki zaparkowanej na terenie powiatu tczewskiego ukradziono 200 litrów paliwa.

Fot. KPP w Tczewie

Mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży oraz kradzieży z włamaniem a 24-latek odpowie dodatkowo za posiadanie środków odurzających - dodaje Małgorzata Górska.

Za tego typu przestępstwa grozi kara do 10 lat więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...