04.08.2022 16:33 0 MW/KPP w Starogardzie Gdańskim

136 koni mechanicznych, do 'setki' w 3 sek. Starogardzka drogówka zaprezentowała nowe motocykle.

Fot. KPP w Starogardzie Gdańskim

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim pochwalili się dwoma nowoczesnymi policyjnymi motocyklami. Pojazdy wyposażone w najnowsze urządzenia na pewno przydadzą się starogardzkiej drogówce. Teraz w chwili zagrożenia bezpieczeństwa mundurowi dotrą do nas szybciej i łatwiej.

Od 3 sierpnia na starogardzkich drogach możemy zobserwować funkcjonariuszy mknących po ulicach na nowych motyckalach marki BMW. Zastąpiły one stare i wysłużone Hondy.

Fot. KPP w Starogardzie Gdańskim

Kilka słów o danych technicznych

BMW R 1250 RT, znany w wersji cywilnej wielu użytkownikom, zasilany jest 2-cylindrowym, czterosuwowym bokserem o pojemności 1254 cm3. Silnik daje kierującemu do wykorzystania 136 koni mechanicznych, a moment obrotowy o wartości 143 Nm skutecznie „odpycha” motocykl od asfaltu pozwalając rozwinąć prędkość 100 km/h w czasie 3 sekund.

Fot. KPP w Starogardzie Gdańskim

Policyjna wersja tej maszyny jest jednoosobowa. Miejsce pasażera zajmuje zintegrowany kufer z centralą radiową. Starogardzkie beemk-i kolorystycznie odpowiadają już nowemu oznakowaniu pojazdów służbowych, których kolorystyka została wzbogacona o jaskrawą barwę żółtą- mówi asp.sztab Marcin Kunka z KPP w Starogardzie Gdańskim. — Motocykle posiadają także wiele elementów odblaskowych oraz czerwone i niebieskie sygnały uprzywilejowania LED z przodu i z tyłu. Dodatkowe wyposażenie uzupełniają megafony z funkcją syreny lub głośników, a także białe światła pomocnicze pod światłem uprzywilejowania do podświetlania miejsca pracy w nocy. W wyposażeniu znajdziemy także podgrzewane siedzenie i manetki oraz inne elementy poprawiające komfort w czasie jazdy. Zatankowany motocykl w wersji cywilnej waży 279 kilogramów, natomiast z wyposażeniem specjalnym, jego waga może wynieść nawet ponad 300 kg.

Nowym rozwiązaniem, które jest już pewnym standardem w świecie motoryzacji, jest zastąpienie analogowych bądź cyfrowych zegarów, przejrzystym ekranem TFT o przekątnej 10,25 cala, który łączy w sobie komputer pokładowy, zestaw wskaźników oraz technologie Bluetooth.

Fot. KPP w Starogardzie Gdańskim

Wszystko to sprawia, że nowe motocykle będą niezwykle skutecznym narzędziem do przemieszczania się, szczególnie w ruchu miejskim, gdzie często mamy do czynienia z zakorkowanymi ulicami- podkreśla rzecznik. — Warto podkreślić, że policjanci drogówki, którzy pełnią służbę na motocyklach, przechodzą specjalistyczne szkolenia z jazdy w różnych warunkach. Ponadto za kierownicą motocykli policyjnych zasiadają głównie funkcjonariusze, którzy również poza służbą pasjonują się motocyklami.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24