26.07.2022 01:10 0 MW

Akcja 'Gwiazdkujemy Starogard' ruszyła. Pierwsze już dwie "spadły" na miasto

Fot. UM w Starogardzie Gdańskim

21 lipca w Starogardzie Gdańskim nastąpiło niecodzienne zdarzenie. Dwie gwiazdki spadły z nieba. I tak Gwiazdek Podróżnik i Gwiazdek Wędkarz zostali nowymi mieszkańcami stolicy Kociewia. Nowi przybysze czekają na swych gości w okolicy dworca PKP i na moście w Parku Miejskim. Odwiedźcie ich koniecznie.

Tu rodzą się gwiazdy jest hasłem promocyjnym Starogardu Gdańskiego. Jak przystało na miasto, z którego pochodzi wiele znanych osób m.in. Kazimierz Deyna czy Oktawia Nowacka.

Trudno się więc dziwić, że na maskotkę wybrano Gwiazdka. Od 2021 maskotka ta ubrana w niebieskie, sportowe polo reklamuje miasto. Ale to nie koniec.

Fot. UM w Starogardzie Gdańskim

W zeszłym roku we współpracy ze Stowarzyszeniem LOT „Kociewie”, które złożyło do Urzędu Miasta w Starogardzie Gdańskim oferty na „Małe Granty” udało się stworzyć dwie figurki z mosiądzu, które mają być ciekawą atrakcją dla turystów i mieszkańców- mówi Małgorzata Rogala z Urzędu Miejskiego w Starogardzie Gdańskim.

Fot. UM w Starogardzie Gdańskim

Autorem jest lokalny rzeźbiarz Piotr Tyborski.

Fot. UM w Starogardzie Gdańskim

Gwiazdek Podróżnik i Gwiazdek Wędkarz

Te dwie nowe mosiężne figurki stanęły w Starogardzie Gdańskim. Gwiazdek Podróżnik z walizką zaprasza przybyłych gości na dworcu PKP. Natomiast jego brat Gwiazdek Wędkarz siedzi siebie z wędką na moście w Parku Miejskim i łowi ryby.

Fot. UM Starogardzie Gdańskim

– Od roku jest z nami miejska maskotka – Gwiazdek, która nawiązuje do przyświecającego nam hasła „Tu rodzą się gwiazdy”. Teraz poszliśmy o krok dalej i umieściliśmy w mieście stworzone na podstawie jej wyglądu figurki. Tym samym Starogard Gdański zyskał kolejną atrakcję turystyczną. Oczywiście nie zamierzamy poprzestać na dwóch Gwiazdkach. Chcemy, by w Starogardzie było ich dużo, dlatego do współpracy zapraszamy instytucje, stowarzyszenia, czy przedsiębiorców – powiedział Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak,któremu w odsłonięciu towarzyszyły dzieci z Miejskiego Przedszkola Publicznego Nr 5 im. Janusza Korczaka i Przedszkola Niepublicznego „Plastuś” oraz oczywiście sam Gwiazdek.

Fot. UM w Starogardzie Gdańskim

Przy rzeźbach są kody QR, które po zeskanowaniu pokazują nam historię Gwiazdka. Można też wejść na stronę internetową Starogardu Gdańskiego i w zakładce "Dla turystów" - Gwiazdkujemy Starogard.

Fot. UM w Starogardzie Gdańskim

Ponadto jest przygotowana animacja

Jesteśmy ciekawi, kiedy następne gwiazdki staną w starogardzkiej przestrzeni miejskiej. I co to będzie? Może Gwiazdek Aptekarz? Lub Gwiazdek Gwizdek? Czekamy z niecierpliwością.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...