24.06.2022 07:50 0 Materiał Partnera Materiał partnera

Jak poprawnie umyć samochód na własnym podwórku? Zadbaj o niego profesjonalnie z kosmetykami od Clinic4car

Materiał Partnera

Lubisz dbać o swój samochód? Wiesz, jak jest to ważne, by zachować go w dobry staniem przez długi czas? Wybierając części, używasz tych najlepszych, a czy wybierając kosmetyki do pielęgnacji, również to robisz? Nie? W takim razie dowiedz się, jakich preparatów możesz używać, by Twoje auto zawsze wyglądało perfekcyjnie. Poznaj środki, których używają specjaliści od autodetailingu i używaj ich metod, by cieszyć się nienagannym stanem karoserii i pozostałych elementów.

Kosmetyka auta od Clinic4car

Profesjonalne kosmetyki do mycia i pielęgnacji samochodów to podstawa do zachowania dobrego stanu karoserii, reflektorów, szyb i elementów z tworzyw sztucznych przez długie lata. Jeśli zależy Ci, by Twoje auto jak najmniej traciło na wartości, pomimo upływu czasu, to wybieraj takie preparaty, które przedłużają ich żywotność. Nie wiesz, od czego zacząć? A od czego zwykle zaczynasz mycie samochodu? Spłukaj go porządnie wodą i umyj dobrym środkiem czyszczącym czy szamponem.

Jak poprawnie umyć samochód?

Zanim zabierzesz się do mycia samochodu na własnym podwórku, odpowiednio się do tego przygotuj. Jeśli nie masz myjki wysokociśnieniowej, dobre, a czasami nawet lepsze, okażą się dwa wiadra, najlepiej z separatorem, który zatrzymuje brud na dnie. Jeśli masz myjkę, wystarczy Ci jedno wiadro. Oprócz wiadra będzie Ci potrzebna miękka rękawica do mycia, aktywna piana, szampon, ręcznik do osuszania i środek oraz szczotka do czyszczenia felg. Tak na dobry początek.

W pierwszym etapie najlepiej zająć się najbardziej zabrudzonymi elementami, czyli felgami. Spryskaj je środkiem do czyszczenia, a następnie z pomocą ciepłej wody i szczotki dokładnie wyczyść. W kolejnym etapie przejdź do wstępnego mycia z udziałem aktywnej piany. Możesz ją nałożyć na suchy samochód za pomocą pianownicy lub spryskiwacza. Pozostaw na kilka minut, aż do jej całkowitego wyschnięcia, a następnie spłukaj wodą. Jeśli dbasz o szczegóły, to z użyciem pędzelka wyczyść teraz wszystkie elementy z tworzyw i szczeliny.

Po wyczyszczeniu detalów umyj samochód roztworem wody z szamponem, przy użyciu miękkiej rękawicy. Następnie zabierz się za czyszczenie szyb i lusterek. W tym celu świetnie sprawdzają się płyny w spryskiwaczach, dostępne w Clinic4car. Silne środki doskonale czyszczą nawet tłuste plamy z żywicy czy owadów. A gdy skończysz już na zewnątrz, zajmij się wnętrzem auta. W Clinic4car znajdziesz skuteczne preparaty również do jego pielęgnacji.

Kosmetyki do czyszczenia auta od Clinic4car

Brud, smugi i zacieki. To normalne, że Twoje auto nosi je na sobie na co dzień, bo przemierzając drogę nawet kilka kilometrów dziennie, narażone jest na osadzanie się tych śladów. W ofercie Clinic4car znajdziesz uniwersalne środki czyszczące przeznaczone do wszystkich zabrudzeń, które powstają najłatwiej, ale oprócz tych środków znajdziesz także inne. Na przykład aktywną pianę, która skutecznie usuwa nawet zaschnięty i trudny do usunięcia brud z błota czy ptasich odchodów. Zresztą do usuwania trudnych zabrudzeń Clinic4car ma także bogatą ofertę wielu innych produktów, które z łatwością usuną smołę, resztki klejów czy żywicy z drzew. W Clinic4car znajdziesz także wiele środków do pielęgnacji i to nie tylko lakieru, ale także elementów z tworzyw sztucznych, gumy czy metalu. Jednak jak wiadomo, ich użycie wymaga specjalnych gąbek, szczotek, pędzli, pianownicy, spryskiwaczy i innych akcesoriów, dlatego te również są u nich dostępne. Jeśli więc zależy Ci na eleganckim samochodzie, to kosmetyka auta od Clinic4car jest dla Ciebie.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24