22.06.2022 15:55 0 Materiał partnera

5 powodów, dla których jesień to dobry czas na podróż

Materiał Partnera

Mimo, że lato w pełni, nie wszyscy mogą w ciepłych miesiącach pozwolić sobie na dłuższy urlop. W wielu branżach to szczyt sezonu, w którym zawodowe obowiązki nie pozwalają na odpoczynek. W takim przypadku pozostaje szukać wakacyjnych okazji z końcem lata lub jesienią. Jeśli wahasz się, czy to na pewno dobry czas na podróże, przygotowaliśmy dla Ciebie pięć zalet jesiennego wypoczynku.

1. Niższe ceny

To najbardziej oczywisty powód, dla którego warto przesunąć wymarzony urlop na jesień. W wielu lokalizacjach kończy się sezon, więc biznesy turystyczne muszą rywalizować o klientów. Bardzo często robią to za pomocą obniżania cen. Możesz więc sporo zaoszczędzić w restauracjach, hotelach czy korzystając z różnego rodzaju atrakcji. Nie brakuje promocji, takich jak np. dwie noce w cenie trzech. Mniej zapłacisz również za bilety na samolot oraz za ubezpieczenie turystyczne (https://www.ergo-ubezpieczeniapodrozy.pl/ubezpieczenia/podrozy/). Ponadto, z powodu mniejszego zainteresowania urlopami, łatwiej znaleźć atrakcyjne oferty last minute.

2. Brak tłumów

Z końcem lata dzieci wracają do szkół i przedszkoli, a ich rodzice do pracy. Dzięki temu wakacyjne miejsca na całym świecie są mniej zaludnione. W popularnych kurortach jest ciszej, nie ma długich kolejek do ciekawych atrakcji, łatwiej zrobić piękne zdjęcia i znaleźć dobre miejsca w restauracjach. O wiele swobodniej możesz zwiedzać lub po prostu odpoczywać. To doskonała pora dla osób, które nie lubią podczas urlopu towarzystwa hałasujących dzieci.

3. Piękne krajobrazy

W wielu krajach jesień to najpiękniejsza pora roku. Liście zaczynają zmieniać swoje kolory, cudownie malując krajobrazy. Wciąż jest ciepło i słonecznie, więc możesz korzystać z kąpieli w morzu lub jeziorach. Często to właśnie we wrześniu oraz październiku woda w różnego rodzaju akwenach jest najcieplejsza. Jesienią również o wiele wygodniej się zwiedza, zwłaszcza miejskie przestrzenie – nie trzeba męczyć się w palącym słońcu i upale.

4. Ciekawe atrakcje

Poza sezonem w wielu miejscach na świecie organizowane są bardzo ciekawe wydarzenia i różnego rodzaju imprezy. Wrzesień oraz październik to miesiące, w których szczególnie popularne są festiwale kulinarne – dopiero co skończył się przecież sezon żniw i zbiorów. Wspomniane już mniejsze tłumy oraz brak dokuczliwych upałów sprawiają, że uczestnictwo w ciekach wydarzeniach jest bardziej komfortowe.

5. Więcej korzyści

Ponieważ w wypoczynkowych miejscowościach nie ma już tylu turystów, co w szczycie sezonu, personel hotelu czy obsługa restauracji poświęca gościom więcej uwagi. Nie pracują w pośpiechu, co zwykle oznacza wyższa jakość usług. Często można również uzyskać dodatkowe korzyści, ponieważ cała branża „dopina” plany sprzedażowe przed kilkoma miesiącami przestoju. Ubezpieczenie turystyczne z dodatkowym pakietem, lepszy pokój w cenie tańszego czy darmowy posiłek do wykupionej wycieczki to tylko kilka z udogodnień, które mogą na Ciebie czekać poza wakacyjnym sezonem.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24