17.06.2022 09:21 0 MW/KPP w Tczewie

53-latek zaatakował nożem żonę. Grozi mu dożywocie

Fot. KPP w Tczewie

50-latka przyszła na komisariat z ranami kutymi od noża. Jak się okazało sprawcą był jej 53-letni mąż. Mężczyzna został zatrzymany i aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu dożywocie.

Do zdarzenia doszło 12 czerwca br. po godzinie 21. Wówczas policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie otrzymali zgłoszenie o ugodzeniu nożem kobiety, do którego doszło w jednym z mieszkań.

Zajmujący się tym zdarzeniem funkcjonariusze ustalili, że 53-letni mężczyzna podczas kłótni z 50-latką zaatakował ją kilkukrotnie nożem. Pokrzywdzona z miejsca przestępstwa przyszła do komisariatu, a policjanci, widząc stan kobiety, wezwali ratowników medycznych, którzy zabrali ją do szpitala - mówi asp.sztab Dawid Krajewski, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie.

Na miejscu przestępstwa policjanci zatrzymali mężczyznę i doprowadzili go do policyjnego aresztu. 53-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego został przebadany alkomatem, który wykazał ponad 3,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi prowadzącemu śledztwo przedstawić 53-letniemu mężczyźnie zarzut dotyczący usiłowania zabójstwa. Wczoraj decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy-potwierdził rzecznik.

Za przestępstwo usiłowania zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24