24.05.2022 16:33 0 MW

9-ciu zatrzymanych za odpalenie rac i świec dymnych na stadionie w Pelplinie

Fot. KPP Tczew

Policjanci z Komisariatu Policji w Pelplinie zatrzymali 9 osób, w tym pięciu nieletnich za odpalenie rac oraz świec dymnych na stadionie w Pelplinie. Młodociani kibice odpowiedzą za swoje czyny przed sądem rodzinnym, a starsi uczestnicy spotkania zostali ukarani przez stróżów prawa mandatami karnymi. Sprawa jest nadal w toku.

Mecz pomiędzy zawodnikami z Pelplina a Lipusza przybrał nieoczekiwany zwrot. Kibice jak zawsze żywo i ochoczo dopingowali swoich piłkarzy. W pewnym momencie na stadionie w Pelplinie grupa młodych kibiców odpaliła race i świece dymne. Cały stadion pokrył się duszącym dymem.

Policjanci szczegółowo sprawdzali każdą informację i na podstawie ich udało im się ustalić tożsamość 9 sprawców.

Na podstawie zebranych dowodów policjanci przesłuchali w charakterze nieletniego sprawcy czynu karalnego 5 osób nieletnich w wieku od 14 do 16 lat, które teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem rodzinnym. Dodatkowo mundurowi ukarali mandatami karnymi w wysokości 300 złotych 4 mężczyzn w wieku od 19 do 24 lat - opowiedział o zatrzymaniu asp. sztab. Dawid Krajewski, oficer prasowy z KPP w Tczewie.

Sprawa jest w toku. Policjanci ustalają tożsamość pozostałych osób biorących udział w zdarzeniu.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...