16.05.2022 10:53 1 MW

Wrzucili nagranie z pobicia. Wszyscy nastoletni sprawcy już zatrzymani

fot. Screen Shots

Trwa wyjaśnianie okoliczności pobicia nastolatka w Starogardzie Gdańskim przez rówieśników. Małoletni całą akcję nagrali telefonem komórkowym. Teraz ich losem zajmie się sąd rodzinny.

O zdarzeniu z 11 maja poinformował poszkodowany wraz z rodzicami. Według pobitego 15-latka z Kociewia sprawcami mieli być inni nieletni. Do zdarzenia doszło wieczorem w okolicy parku miejskiego. Tam napastnicy bili pałką teleskopową oraz kopali. Całe zdarzenie zostało zarejestrowane telefonem komórkowym, co nie trudno się domyślić pomoże policji w ustaleniu personaliów uczestników zdarzenia. Funkcjonariusze zabezpieczyli nagranie. Mundurowi przyjęli zawiadomienie dotyczące popełnienia czynu karalnego.

Do pierwszych zatrzymań 15-latka i 15-latki doszło już następnego dnia (13 maja) i od już doprowadzono ich do sądu rodzinnego. Ten zastosował wobec nich nadzór kuratora.

Od chwili przyjęcia zgłoszenia policjanci zatrzymali zarejestrowane na nagraniu osoby, które mogą mieć związek z pobiciem 16-latka. Dwóch z tych nieletnich już w miniony piątek(13 maja) na podstawie decyzji sądu rodzinnego zostało objętych nadzorem kuratora. Pozostałe 4 osoby trafiły do policyjnej izby dziecka, gdzie będą oczekiwać na dalsze decyzje sądu. Obecnie policjanci wyjaśniają bliższe okoliczności tego zdarzenia i oczekują na dalsze decyzje wymiaru sprawiedliwości. - mówi asp. sztab. Marcin Kunka, oficer prasowy z KPP w Starogardzie Gdańskim.

Sprawa jest rozwojowa. Zapewne niebawem poznamy więcej szczegółów. A oto nagranie z tego zdarzenia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24