14.05.2022 18:48 0 MW

Przekroczyli znacznie prędkość, za co stracili prawo jazdy. Wyniki akcji 'NURD'

Fot. KPP w Starogardzie Gdańskim

W czwartek (12 maja) na terenie całej Polski przeprowadzona została akcja "NURD". Policjanci ze starogardzkiej drogówki, w tym z grupy SPEED zatrzymali dwóch piratów drogowych. Za przekroczoną prędkość zastały wystawione im mandaty, naliczone punkty karne i zatrzymane prawo jazdy.

Funkcjonariusze z grupy "SPEED" skupili swoją uwagę przede wszystkim na prędkości, jaką kierowcy rozwijają w okolicy przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerzystów. Mundurowi reagowali na wszystkie przypadki łamania prawa. To, w jaki sposób jeździmy, ma znaczący sposób na liczbę wypadów, głównie mówimy tu o prędkości i warunkach na drodze oraz stanie kierującego, czy jest pod wpływem.

Dlatego policjanci z grupy „SPEED” nie ustają w walce z piratami drogowymi.

W ciągu kilkugodzinnej służby policjanci poruszający się nieoznakowanymi radiowozem zatrzymali do kontroli dwa pojazdy.

Fot. KPP w Starogardzie Gdańskim

Pierwszym kierował 31-letni mieszkaniec powiatu starogardzkiego, który przekroczył w terenie zabudowanym dozwoloną prędkość o 53 km/h. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 1,5 tys. zł oraz otrzymał 10 punktów karnych.

Po kilku godzinach ten sam patrol zatrzymał na przekroczeniu prędkości w terenie zabudowanym 50-letnią mieszkankę Kociewia. Kociewianka przekroczyła prędkość o 63 km/h, osiągając prędkość 113 km/h.

Policjanci nałożyli na kierującą 10 punktów karnych oraz mandat w wysokości 2 000 zł. Dodatkowo okazało się, że samochód, którym poruszała się kobieta, nie posiadał aktualnych badań technicznych. W tym przypadku funkcjonariusze również zatrzymali na najbliższe 3 miesiące dokument uprawniający do kierowania - mówi asp. sztab. Marcin Kunka, oficer prasowy KPP w Starogardzie Gdańskim.

Fot. KPP w Starogardzie Gdańskim

Policja Apeluje:

Apelujemy nie tylko do kierowców, ale również do niechronionych uczestników ruchu drogowego o rozsądek na drodze oraz używanie elementów odblaskowych w trosce o własne bezpieczeństwo. Nadmierna prędkość to główna przyczyna wypadków drogowych. Pamiętajmy o przestrzeganiu limitów prędkości oraz zwracajmy uwagę na innych uczestników ruchu. To, że mamy pierwszeństwo na skrzyżowaniu, przejściu dla pieszych czy przejeździe dla rowerzystów, nie jest jednoznaczne, z tym że możemy czuć się bezpiecznie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24