13.05.2022 09:31 0 Materiał Partnera Materiał partnera

Jak uzyskać kredyt hipoteczny po negatywnej ocenie banku?

Materiał Partnera

Dom ma być azylem, oazą spokoju, zapewniać bezpieczeństwo. Nic więc dziwnego, że marzenie o własnym domu towarzyszy nam od wczesnej młodości. Cel jest jasny, ale osiągnąć go wcale nie jest prosto. Szczególnie kiedy mamy kłopoty z uzyskaniem kredytu hipotecznego. Co możemy wtedy zrobić?

Dlaczego bank nie chce udzielić kredytu?

Nieruchomości są drogie, a ich ceny stale rosną. Tak samo jak wymagania banków wobec przyszłych kredytobiorców. Niestety, patrząc na zarobki, galopującą inflację i to, ile jesteśmy w stanie odłożyć pieniędzy w skali miesiąca, trudno o optymizm. Osób, które mogą sobie pozwolić na zakup nieruchomości za gotówkę, jest niewiele. Zdecydowana większość zbiera wymagany wkład własny, po czym stara się o kredyt hipoteczny, ale negatywna ocena banku jest coraz częstsza. Z czego to wynika i gdzie można szukać pomocy?

Powodów odmowy udzielenia kredytu jest sporo m.in. niskie zarobki, brak umowy o pracę czy zaległości w BIK. W obecnie napiętej sytuacji rynkowej banki po prostu ograniczają akcję kredytową i tym samym odrzucają wnioski klientów, u których na pozór wszystkie parametry wydają się poprawne. Wydaje się, że skoro zgromadziliśmy kapitał początkowy, przeliczyliśmy, że będzie nas stać na spłacanie rat, to wszystko powinno pójść dobrze. Mimo to idziemy do jednego lub drugiego banku i spotyka nas rozczarowanie. Wbrew pozorom kredytu hipotecznego łatwo dostać nie można. Mało tego, w ostatnich miesiącach stało się to jeszcze trudniejsze, a banki stawiają przyszłym kredytobiorcom wiele wymagań.

Część osób po kilku odrzuconych wnioskach poddaje się i wizja realizacji marzenia o własnym lokum się oddala, ale to wcale nie musi być koniec! Nadal mamy szanse, ale przyda się pomoc w uzyskaniu kredytu hipotecznego.

Gdzie szukać pomocy, kiedy bank odmawia?

Banki akceptują różne ryzyko kredytowe i udzielają kredytu po dokładnym zapoznaniu się z sytuacją potencjalnego kredytobiorcy. Osoby, które nie znają branży kredytowej i mechanizmów udzielania finansowania, nie wiedzą, w których instytucjach finansowych mają większą szansę na pozytywną decyzję kredytową. W takim przypadku warto zgłosić się do doświadczonych doradców kredytowych, którzy specjalizują się w trudnych kredytach hipotecznych. W przypadku chęci zakupu nieruchomości w województwie pomorskim takiego wsparcia udzieli np. MBconsulting.pl. Doświadczony doradca przyjrzy się naszej sytuacji, przeanalizuje nasze możliwości i pomoże znaleźć produkt finansowy dopasowany do potrzeb. Sposób działania firmy daje doskonałe efekty, a wszystkie wszystkie wnioski, jakie składają w imieniu swoich klientów przedstawiciele mbconsulting.pl, są akceptowane. Zaznaczmy, że są to wnioski osób, którym wcześniej banki kilkukrotnie odmówiły pomocy. Jest to najlepsze świadectwo tego, że nie wolno się poddawać. Wystarczy, że mamy odpowiednio wysoki wkład własny i udokumentowane dochody, a z pozostałymi sprawami pomogą nam specjaliści, którzy cieszą się zaufaniem osób decyzyjnych w bankach.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24