12.05.2022 17:31 0 MW

Ukradł alkohol i napoje. Grozi mu za do 7,5 roku więzienia

Fot. KPP w Tczewie

Zatrzymali go za kradzieże. Pechowy 34-latek wpadł na kradzieży alkoholi i napoi ze sklepu samoobsługowego. W związku z tym, że było to w warunkach recydywy, grozi mu za to do 7,5 roku więzienia.

Tczewskim policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Tczewie udało zatrzymać się 34-latka, podejrzewanego o kradzieże sklepowe. Miało dojść do nich 9 maja na terenie jednego ze sklepów samoobsługowych w Tczewie. Według ustaleń policji mężczyzna wszedł ma teren sklepu i z ukradł z półek 4 butelki alkoholu. 34-latek podczas wychodzenia ze sklepu został ujęty przez funkcjonariuszy i doprowadzony do miejscowego aresztu.

Ponadto mundurowi ustalili również, że mężczyzna ma związek z dwoma innymi kradzieżami, do których doszło 5 i 6 maja. Podczas wszystkich kradzieży 34-latek ukradł 11 butelek whisky oraz 7 napoi. Tym sposobem spowodował straty na kwotę 1500 zł.

Śledczy wczoraj przesłuchali zatrzymanego mężczyznę, któremu przedstawili zarzuty dotyczące kradzieży, za które będzie odpowiadał w recydywie. Teraz jego losem zajmie się sąd- mówi mł.asp Piotr Górski z KPP w Tczewie.

Za to przestępstwo w warunkach recydywy grozi kara do 7,5 roku więzienia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24