09.05.2022 10:31 0 Materiał Partnera Materiał partnera

Jak przygotować się do nadmorskich wakacji?

Materiał Partnera

Wszyscy lubimy wakacyjny czas. Szczególnie w momencie, gdy mamy urlop i możemy odpocząć od codziennych zajęć. Do wyjazdu na wczasy należy się jednak odpowiednio przygotować.

Ustal, gdzie chcesz spędzić urlop

Wszystko zaczyna się od pierwszego kroku. Na początku musimy ustalić, gdzie w ogóle chcielibyśmy się wybrać. Być może mamy ochotę na aktywny urlop w górach, a może wolimy postawić na polskie morze. Niezależnie od tego, na co się zdecydujemy, musimy wybrać dobre miejsce na nocleg. W tym pomoże nam internet i strony takie jak e-wczasy.pl. Warto porównać różne oferty i lokalizacje. Koniecznie sprawdźmy, jakie atrakcje znajdziemy w okolicy. Nie muszą być to jedynie punkty usługowe, być może w pobliżu znajduje się miejsce, które warto zwiedzić.

Spakuj się odpowiednio

Podczas szykowania walizek często myślimy nad tym, jakie rzeczy będą nam potrzebne. Zdarza się tak, że zabierzemy wiele ubrań lub przedmiotów, których nie użyjemy, za to nie zabierzemy czegoś, co okazałoby się przydatne – chyba każdy z nas przerabiał tego typu sytuację.

Są rzeczy absolutnie obowiązkowe, takie jak strój kąpielowy, ręcznik na plażę, kosmetyczka, bielizna. Przydatne będą również klapki, możemy zakładać je również podczas korzystania z prysznica, ponieważ nigdy nie wiemy, kto korzystał z niego przed nami. Pamiętajmy również o wygodnym obuwiu. Warto zaprać ze sobą dwie pary butów, ponieważ jeśli zaskoczy nas deszcz i jedna para nam się przemoczy, to zawsze będziemy mieć pod ręką drugą.

No właśnie, deszcz. Choć latem ulewy zdarzają się rzadziej niż jesienią, to jednak polska pogoda może zaskoczyć. Dlatego mimo wszystko warto zabrać ze sobą kurtę przeciwdeszczową z kapturem a nawet parasolkę. W najgorszym przypadku po prostu nie będziemy ich używać. A może przecież zdarzyć się tak, że okażą się przydatne. Choć oczywiście my życzymy wam słonecznego urlopu!

Zapewnij sobie ochronę przed słońcem

Absolutnie powinniśmy pamiętać o zabraniu kremu z filtrem. W wakacje chcemy cieszyć się słońcem, co jest całkowicie naturalne, jednak musimy mieć również na uwadze dobro naszej skóry. Dlatego przed każdym wyjściem na świeże powietrze odpowiednio nasmarujmy swoje ciało. Jeżeli na plaży spędzimy wiele godzin, to po trzech, czterech godzinach nałóżmy krem ponownie.

Do tego pamiętajmy o odpowiednim ubiorze. Jeżeli na słońcu będziemy przez kilka godzin, to dobrą praktyką będzie zakładanie czapki z daszkiem oraz okularów. Skóra w okolicach oczu jest cieńsza, a przez to bardziej narażona na działanie promieni słonecznych. Jeśli czapeczka nie pasuje do naszego outfitu, to równie dobrze możemy rozważyć stylowy kapelusz.

Przekąski na plażę

Nad wodą spędzimy dużo czasu, dlatego musimy być dobrze zaopatrzeni. Wcześniej możemy zrobić sobie kanapki, a do tego koniecznie weźmy ze sobą wodę. Starajmy się pić regularnie, najlepiej co najmniej raz na godzinę. Warto zabrać ze sobą również batoniki proteinowe, kabanosy czy słone przekąski pokroju chipsów czy paluszków.

Apteczka to także punkt obowiązkowy

Nigdy nie wiadomo, do jakich sytuacji dojdzie podczas wyjazdu. Jeżeli jedziemy z dziećmi, to o drobny wypadek naprawdę nie jest trudno. Również i nam samym może coś się przytrafić. Z tego powodu weźmy ze sobą apteczkę. Powinny znaleźć się w niej leki przeciwbólowe, plastry, bandaże, termometr, woda utleniona. Pomocne mogą okazać się również tabletki na biegunkę. W przypadku stłuczeń również przyda nam się odpowiednia maść. Oczywiście jeżeli my lub ktoś z naszych bliskich musi brać regularnie leki, to je również koniecznie spakujmy.

Domek czy hotel?

Jeśli znamy już lokalizację, to warto zastanowić się także nad tym, czy zdecydujemy się na hotel, czy też domek letniskowy. Pierwszy wariant zazwyczaj oznacza lepsze warunki, natomiast drugi większą przestrzeń oraz niezależność. Wszystko zależy więc od naszych preferencji. Naszym zdaniem warto choć raz zdecydować się na urlop w domku letniskowym, ponieważ jest to zupełnie inne doświadczenie. Niezależnie od tego, na co się zdecydujemy, noclegi nad morzem znajdziemy bez większych problemów.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24