09.05.2022 03:11 0 MW

Kto obok Wojciecha Cejrowskiego i prof. Marii Pająkowskiej-Kensik zostanie kolejnym Ambasadorem Kociewia?

Fot. MW/ tczewska.pl

Jest szansa, by wyczekiwana przez Kociewiaków impreza wróciła. Co takiego? III Walne Plachandry. Podczas tej imprezy zostanie przyznany tytuł Ambasadora Kociewia i Perełki Kociewia. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 15 czerwca. Więcej info poniżej.

Pierwsze Walne Plachandry odbyły się 25 sierpnia w 2018 roku w Piasecznie. Wówczas I Ambasadorem Kociewia został najbardziej znany Kociewiak na świecie - podróżnik i dziennikarz itd. Wojciech Cejrowski. II Walne Plachandry odbyły się w Wirtach, w których uhonorowana została językoznawca i regionalistka Pani prof. Maria Pająkowska-Kensik. Miały się odbyć trzecie, w Grucznie, ale przyszła pandemia. Po dwóch latach organizatorzy chcą wznowić imprezę i wybrać kolejnego Ambasadora Kociewia i Perełkę lub Perełki Kociewia.

Impreza jest towarzyszącą innym imprezom, które odbywają się w tym czasie.

Fot. MW/ tczewska.pl

Ambasadorami mogą zostać osoby reprezentujące: kulturę, edukację, naukę, politykę, działalność społeczną, działalność społeczną i charytatywną (nagroda indywidualna) oraz instytucje, stowarzyszenia, placówki kulturalne i oświatowe (nagroda zbiorowa).

"Podstawowym warunkiem otrzymania tytułu jest szeroko pojęta działalność na rzecz Kociewia oraz szeroko pojęta promocja tego regionu' - czytamy na stronie kociewie24.eu.

"Ambasadorem Kociewia w kategorii biznesu może zostać przedsiębiorstwo, które ma wpływ na Kociewie, jego rozwój, zatrudnienie, wspiera sponsoringi i wydarzenia na Kociewiu. W tej kategorii nagrody dostają mikro-, makro, duże i małe przedsiębiorstwa.

A co z Perełką Kociewia?

Ten tytuł może trafić do osoby młodej do 35 roku życia. Ważne by miała dorobek artystyczny, kulturalny, polityczny na rzecz Kociewia.

Termin składania wniosku mija "15 czerwca br." i należy go przesłać na adres:

Kasztelania Bytońska Bytonia, ul. Kasztelańska 3, 83-210 Zblewo z dopiskiem: Ambasador Kociewia lub Perełka Kociewia.

Więcej informacji wraz z regulaminem dostępnych jest na stronie www.kociewie24.eu


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24