06.05.2022 12:48 0 MW

"Chałupy welcome to". Twórca kultowej piosenki Zbigniew Wodecki trafił na znaczki

Fot. Poczta Polska

Już jest. Nowy znaczek wprowadzony przez Pocztę Polską z legendą polskiej piosenki Zbigniewem Wodeckim. Twórca takich hitów jak: „Zacznij od Bacha” lub „Pszczółka Maja” na znaczku będzie nie lada gratką dla kolekcjonerów i fanów muzyka.

Gdyby żył obchodziłby dzisiaj (6 maja) 72 urodziny. Nieodżałowany piosenkarz, muzyk, kompozytor zmarł 22 maja 2017 roku.

Na tę okoliczność Poczta Polska wprowadza do obiegu znaczek pocztowy emisji "Gwiazdy polskiej muzyki" z ulubieńcem wielu pokoleń.

Nasz najnowszy znaczek emisji „Gwiazdy polskiej muzyki”, poświęcony postaci i talentowi Zbigniewa Wodeckiego, jest kontynuacją zapoczątkowanej w ubiegłym roku serii, która zyskała duże uznanie w oczach naszych klientów. I tym razem bohater znaczka jest powszechnie znanym i bardzo lubianym muzykiem i wokalistą. Kto w Polsce nie zna „Pszczółki Mai”, „Zacznij od Bacha”, „Izoldy” czy choćby „Chałup”? Mam nadzieję, że nasz znaczek przyczyni się do powiększenia i tak bardzo licznego grona wielbicieli talentu Zbigniewa Wodeckiego – mówi wiceprezes Poczty Polskiej Wiesław Włodek.

Dane techniczne znaczka:

Autor projektu: Agnieszka Sancewicz

Liczba znaczków: 1

Arkusz: 12 znaczków,

Wartość: 4,50 zł,

Nakład: 168 000 szt.

Technika druku: offset + UV,

Format znaczka : 43 x 31,25 mm

Papier fluorescencyjny,

Data wprowadzenia do obiegu: 06 maja 2022 r.

Prezentacja? Już 11 czerwca

"Prezentacja znaczka, przygotowana wspólnie z Fundacją im. Zbigniewa Wodeckiego odbędzie się podczas GALI „WODECKI UROCZYSTY” – Wodecki Twist Festival 2022. To wydarzenie, które po raz piąty zgromadzi przyjaciół i sympatyków twórczości Zbigniewa Wodeckiego z wielu grup wiekowych. W tym roku odbywa się ono stacjonarnie – 11 czerwca w ICE Congress Centre w Krakowie, a nie za pośrednictwem Internetu, jak to miało miejsce w poprzednich latach"- informuje Daniel Witowski, rzecznik prasowy Poczty Polskiej.

A oto wykonanie 'Zacznij od Bacha' Zbigniewa Wodeckiego przez Jakuba Fredę, tczewskiego muzyka:


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24