06.05.2022 08:29 0 MW

25-latek zatrzymany za posiadanie 1,5 kg marihuany i amfetaminy

Fot. KPP w Starogardzie Gdańskim

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Starogardzie Gdańskim zatrzymali 25-latka zatrzymanego za posiadanie znacznej ilości narkotyków. Teraz grozi mu za to do 10 lat więzienia.

Mężczyzna wpadł na posiadaniu narkotyków, kiedy na widok policjantów zaczął uciekać po ulicach w gminie Kaliskach. Po pościgu zatrzymali mężczyznę na gorącym uczynku. Jak się okazało, w kurtce miał zawinięty pakunek z suszem roślinnym. Po badaniu testerem wyszło, że jest to marihuana.

Mundurowi prowadzący śledztwo udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny. Tam znaleźli i zabezpieczyli łącznie ponad 1,5 kg marihuany oraz 100 gramów amfetaminy. Mężczyzna miał też na stanie precyzyjne wagi elektroniczne oraz znaczna ilość gotówki, którą funkcjonariusze zabezpieczyli na poczet przyszłej kary.

Fot. KPP w Starogardzie Gdańskim

Mieszkańca Kociewia doprowadzono już do starogardzkiej komendy, gdzie spędził noc w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Wczoraj zostały przedstawione mu zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających. Zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Poza tym, śledczy za pośrednictwem prokuratury, będą wnioskować do sądu o zastosowanie tymczasowego aresztu - o czym poinformował asp.sztab. Marcin Kunka, oficer prasowy z KPP w Starogardzie Gdańskim.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ KOCIEWIE24